You are currently viewing Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City!

Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City!

Kastelik.Wasek .Pilch .Jarzabek.Czyz Mistrzostwa.Swiata.Juniorow.polscy.juniorzy fot.Anna .Karczewska.PZN  - Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City!Na przełomie stycznia i lutego w amerykańskim Park City rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Po zawodach FIS Cup w Zakopanem trener kadry C, Maciej Maciusiak, podał pięcioosobowy skład kadry polskich skoczków na juniorski czempionat. Na zawody do Ameryki poleci pięciu naszych reprezentantów.

 

Pierwsze zawody skoczków narciarskich podczas światowego czempionatu juniorów w Park City odbędą się 1 lutego 2017 roku. Wtedy na skoczni HS-100 (K-90) zostanie rozegrany konkurs o indywidualny tytuł mistrza świata juniorów. Dwa dni później na tym obiekcie zaplanowano zawody drużynowe. Zmagania juniorów zakończy konkurs drużyn mieszanych, który odbędzie się 5 lutego.

W składzie na tegoroczne MŚJ znalazło się pięciu reprezentantów kadry narodowej C. Trener Maciej Maciusiak zdecydował, że do Stanów Zjednoczonych udadzą się:

  • Dominik Kastelik (rocznik 1998), SS-R LZS Sokół Szczyrk
  • Dawid Jarząbek (rocznik 1999), TS Wisła Zakopane
  • Paweł Wąsek (rocznik 1999), WSS Wisła
  • Bartosz Czyż (rocznik 1999), WSS Wisła
  • Tomasz Pilch (rocznik 2000), WSS Wisła
DSC 0038 300x200 - Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City!
Maciej Maciusiak (fot. Bartosz Leja)

Razem z zawodnikami do Park City polecą: trener główny Maciej Maciusiak, asystent Wojciech Topór, serwismen Kamil Skrobot, fizjoterapeuta Daniel Kwiatkowski, lekarz Aleksander Winiarski oraz Adam Małysz - dyrektor koordynator skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN.

Maciej Maciusiak wybrał pięciu najlepszych zawodników, którzy polecą na Mistrzostwa Świata Juniorów. W tym składzie zabrakło Łukasza Bukowskiego: - Na razie jesteśmy w okresie przygotowawczym i do Mistrzostw Świata Juniorów mamy jeszcze praktycznie miesiąc czasu, ale tak wychodzi, że do Ameryki nie poleci Łukasz Bukowski. Łukasz cały czas idzie do przodu, ale jest bardzo nierówny i to było widać na zawodach oraz na treningach. Sam osobiście z nim rozmawiałem i on wie jak było, więc myślę, że jest to decyzja sprawiedliwa i jadą po prostu najlepsi - informuje trener Maciej Maciusiak.

Dominik.Kastelik Pawel.Wasek fot.Bartosz.Leja  300x200 - Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City!
Dominik Kastelik i Paweł Wąsek (fot. Bartosz Leja)

Jak podkreśla szkoleniowiec naszych juniorów, w kadrze nie ma jednego lidera. - Trudno powiedzieć, kto jest liderem grupy, bo musimy mieć na uwadze to, że Mistrzostwa Świata Juniorów są rozgrywane na skoczni normalnej, czyli K-90. A na tych obiektach poziom jest dosyć wyrównany. Z wyników zawodów teraz wychodzi, że obecnie najlepiej prezentują się Paweł Wąsek i Dominik Kastelik, ale na treningach tak nie jest. Chodzi nam o to, żeby zawodnicy przenosili skoki z treningów na zawody. Poza tym skoki zależą również od dyspozycji dnia - podkreśla Maciusiak. - Na miejscu, po treningach wybierzemy najlepszą czwórkę, która powalczy w zawodach. Teraz doszedł do siebie Dawid Jarząbek i idzie mu coraz lepiej, dlatego w Park City będzie walka o miejsce w drużynie - dodaje.

Park.City Utah.Olympic.Park fot.Sarah .Hendrickson.Facebook 300x203 - Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City!
Park City - 'Utah Olympic Park' (fot. Sarah Hendrickson / facebook.com/schendrickson)

Najmłodszy z nominowanej grupy jest 16-letni Tomasz Pilch. Na miejscu polska ekipa będzie jedną z młodszych, jeśli nie najmłodszą drużyną, która powalczy w najważniejszych w sezonie zawodach dla juniorów. - Jest to bardzo młody zespół i na Mistrzostwa Świata Juniorów chłopaki jadą na pewno po naukę, ale przez tych kilka miesięcy wykonali kawał dobrej roboty. Będziemy się starali, aby pokazali wszystko, co najlepsze. Na zawodach nikt nie będzie od nich wymagał super wyników, czyli złotych medali. Ale to jest taka impreza, w której liczą się właśnie medale i myślę, że w konkursie drużynowym, przy dobrych skokach, stać nas będzie na walkę o brązowy medal - opowiada o celach trener kadry C. 

Nasi skoczkowie wkraczają teraz w ostatnią fazę przygotowań do juniorskiego czempionatu. - Część zawodników będzie jeszcze startowała w zawodach Pucharu Kontynentalnego, to nie jest jeszcze potwierdzone, ale pojedziemy do Garmisch-Partenkirchen i to będą nasze ostatnie zawody, w których wystartujemy. Następnie od 22 do 26 stycznia będziemy mieli zgrupowanie albo w Szczyrku, albo w Ramsau w zależności od pogody. Na sam koniec będziemy jeszcze testowali i dopasowywali sprzęt, bo szykujemy coś ekstra. Do Park City pojedziemy na pewno już gotowi - podsumowuje trener Maciusiak.

 

Autor komunikatu – Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz