You are currently viewing Mieszanka kadr w polskim składzie na PK w Ga-Pa

Mieszanka kadr w polskim składzie na PK w Ga-Pa

Stekala Andrzej LGP.Wisla .2016 fot.Bartosz.Leja - Mieszanka kadr w polskim składzie na PK w Ga-Pa

Kiedy dwunastu polskich skoczków wytypowanych przez Stefana Horngachera i Roberta Mateję będzie rywalizowało o punkty Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, w „drugoligowych” konkursach w niemieckim Garmisch-Partenkirchen wystąpi zaplecze głównej reprezentacji. Trener Maciej Maciusiak powołał na te zawody sześciu zawodników.

 

Trener Maciusiak w swoim wyborze opierał się m.in. na wynikach ostatnich zawodów Pucharu FIS w Zakopanem. Do Garmisch-Partenkirchen (K-125, HS-140) pojadą wszyscy polscy skoczkowie, którzy na Wielkiej Krokwi zapunktowali w przynajmniej jednym konkursie, z wyjątkiem powołanego na zawody Pucharu Świata w Wiśle Krzysztofa Miętusa.

W składzie znaleźli się skoczkowie ze wszystkich kadr reprezentacji Polski, a także jeden zawodnik nieobjęty centralnym szkoleniem. Wytypowanie zawodnicy to: Andrzej Stękała (kadra A), Przemysław Kantyka (kadra B), Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Dawid Jarząbek (kadra młodzieżowa C) i Stanisław Biela (bez przynależności kadrowej).

Nie jest oczywiste, który z nich jest obecnie w najlepszej formie. Stękała zajął 3. miejsce w pierwszym zakopiańskim konkursie. W drugim był jedenasty, przegrywając m.in. z Wąskiem (10. miejsce), piętnastym skoczkiem poprzedniego dnia. Równą dyspozycję zaprezentował Kastelik, dwukrotnie na 11. pozycji. Być może niezłe skoki członków naszej drużyny w FIS Cupie przełożą się na niezgorszy występ także w Pucharze Kontynentalnym.

W zeszłym sezonie w Ga-Pa Polacy startowali ze zmiennym szczęściem. Wyróżnił się Dawid Kubacki, który w pierwszym konkursie był piąty, a w drugim udało mu się wskoczyć na drugi stopień podium. Pozostali nie spisali się już tak dobrze, Bartłomiej Kłusek był 17. i 20., Krzysztof Miętus – 26. i 21., Przemysław Kantyka – 36. i 26., a ani razu nie zapunktowali Krzysztof Biegun (45. i 41.) oraz Aleksander Zniszczoł (60. i 50.). Jedynemu skoczkowi z ówczesnego składu, który wystąpi w ten weekend, Przemysławowi Kantyce, życzymy poprawienia zeszłorocznych wyników.

 

Program PK w Garmisch-Partenkirchen:

 • 13 stycznia 2017 r. (piątek):
  • 19:30 – odprawa techniczna
 • 14 stycznia 2017 r. (sobota):
  • 08:30 – seria próbna
  • 10:30 – konkurs indywidualny
 • 15 stycznia 2017 r. (niedziela):
  • 09:00 – kwalifikacje
  • 10:00 – konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz