You are currently viewing Kamil Stoch: „Odczuwam lekki ból w kolanie”

Kamil Stoch: „Odczuwam lekki ból w kolanie”

Stoch Kamil konferencja.wisla .2017 2 fot.Julia .Piatkowska - Kamil Stoch: "Odczuwam lekki ból w kolanie"Kamil Stoch w znakomitym, zwycięskim nastroju powrócił z 65. Turnieju Czterech Skoczni. Okazuje się, że podopieczny trenera Stefana Horngachera nie odczuł nadmiernie trudów intensywnego niemiecko-austriackiego touru. – Czuję się dobrze i jestem gotowy do startu – przyznał. Jak się jednak okazało, dolegliwość kolana dała o sobie znać.

 
Stoch Kamil WC.Wisla .2017 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kamil Stoch: "Odczuwam lekki ból w kolanie"
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Zdobywca Złotego Orła pojawił się na konferencji prasowej poprzedzającej konkursy w Wiśle w bardzo dobrym humorze. Nie obyło się bez wspomnień związanych z niedawnym triumfem, dzięki któremu Stoch wskoczył do grona kilku najbardziej utytułowanych skoczków w historii.

 Jest mi miło, że zwyciężyłem w Turnieju Czterech Skoczni. Jest to dla mnie nagroda za wiele lat pracy i wyrzeczeń, natomiast nie ma dla mnie aż takiego znaczenia to, że znalazłem się w gronie wielkich zawodników. Dla mnie najważniejsze jest to, że jestem częścią jednej z najlepszych w tej chwili drużyn na świecie – powiedział zapytany o swoje imponujące osiągnięcia i porównania do Jensa Wiessfloga i Thomasa Morgensterna.

Prestiżowa niemiecko-austriacka impreza pozostawiła jednak pewien ślad. Stoch w Innsbrucku upadł na bark, a w Bischofshofen nadwyrężył kolano podczas lądowania. Jak aktualnie czuje się dwukrotny mistrz olimpijski? – Po Turnieju byłem zaskoczony swoją dyspozycja psycho-fizyczną. Nie czułem zmęczenia, jak w latach ubiegłych. Starałem się mocno wyciszyć i nie odbierałem telefonów (śmiech). Na dłuższe przemyślenia przyjdzie czas po zakończeniu sezonu. Mamy jeszcze bardzo dużo konkursów , dlatego  w dalszym ciągu potrzebujemy spokoju, koncentracji i wiary, że możemy być na dobrym poziomie – ocenił Stoch, po czym zapytany o Wisłę, odparł: – Na ten moment czuję się dobrze i jestem gotowy do startu. Odczuwam, co prawda lekki ból w kolanie i barku, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.

Stoch Kamil WC.Wisla .2017 lot fot.Bartosz.Leja  300x200 - Kamil Stoch: "Odczuwam lekki ból w kolanie"
Kamil Stoch (fot. Bartosz Leja)

W treningowych próbach na skoczni im. Adama Małysza najbardziej utytułowany polski zawodnik spisywał się znakomicie. Był trzeci (131,5 m) oraz pierwszy (130,0 m). Podczas drugiego treningowego skoku Stoch z grymasem bólu na twarzy złapał się za kolano, podobnie jak po dalekiej próbie w Bischofshofen. Zeskok opuścił kulejąc. Po raz kolejny otrzymaliśmy zapewnienie, że nic poważniejszego naszemu reprezentantowi się nie stało, jednak profilaktycznie, postanowił on odpuścić kwalifikacyjny skok, aby mieć więcej czasu na regenerację przed sobotnią rywalizacją. Występ Stocha w konkursie mimo początkowego niepokoju wydaje się być niezagrożony.

Warto podkreślić, że Stoch kilkukrotnie przyznawał, że ogromne znaczenie ma dla niego drużyna, w której się znajduje oraz atmosfera panująca w zespole. – Jako skoczkowie całe życie pracujemy na swój wynik, który osiągamy. Natomiast to w jakim zespole się teraz znajdujemy to dobra sytuacja dla naszego rozwoju. Mamy świetną grupę osób, które się nami opiekują, począwszy od trenera Hornagachera, jego asystentów, sztab medyczny, serwismenów i wszystkich ludzi którzy czują się współautorami naszych sukcesów – zapewnił.

 

informacja własna / Adrian Kyć / Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz