You are currently viewing PŚ Pań Sapporo: Insam i Seto wygrywają kwalifikacje, Takanashi bez błysku!

PŚ Pań Sapporo: Insam i Seto wygrywają kwalifikacje, Takanashi bez błysku!

Insam Evelyn2 S.Piwowar - PŚ Pań Sapporo: Insam i Seto wygrywają kwalifikacje, Takanashi bez błysku!

Na normalnym obiekcie Miyanomori (K-90 / HS-100) w japońskim Sapporo zmagania w ramach Pucharu Świata rozpoczęły już panie. Za nami dwie serie treningowe oraz runda kwalifikacyjna, którą wygrały ex aequo dwie zawodniczki: Evelyn Insam i Yuka Seto. Nie zachwyciła liderka PŚ, Sara Takanashi.

 

Oficjalne treningi

Ito Yuki WSC.Falun .2015 fot.Julia Piatkowska 300x200 - PŚ Pań Sapporo: Insam i Seto wygrywają kwalifikacje, Takanashi bez błysku!
Yuki Ito (fot. Julia Piątkowska)

W pierwszym treningu wyraźnie odskoczyła rywalkom reprezentantka gospodarzy Yuki Ito. Japonka wylądowała dokładnie na punkcie HS skoczni, co dało jej przewagę 10,5 pkt. nad drugą Kathariną Althaus z Niemiec (94,5 m). Trzecie miejsce zajęła Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (90,5 m).

Druga seria treningowa to kolejne zwycięstwo Ito, tym razem ex aequo z Althaus. Obie uzyskały notę 62,2 pkt, przy czym dalej o pół metra (94 m) skoczyła Niemka. Na trzecim miejscu uplasowała się Norweżka Maren Lundby, z najdłuższą odległością rundy (94,5 m).

Wydawałoby się, że najlepsza obecnie zawodniczka na świecie, Sara Takanashi, szczególnie na swojej ziemi nie powinna mieć problemów z pokonywaniem rywalek. Tymczasem w obu treningach zajęła „dopiero” 4. miejsce, skacząc kolejno 90 i 88 m.

Zobacz pełne wyniki treningów »

 

Kwalifikacje

Lundby Maren WC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Pań Sapporo: Insam i Seto wygrywają kwalifikacje, Takanashi bez błysku!
Maren Lundby (fot. Julia Piątkowska)

W serii kwalifikacyjnej żadna z walczących o awans zawodniczek nie doskoczyła do punktu K. Najlepszą notę łączną uzyskały dwie skoczkinie: Włoszka Evelyn Insam (89 m) i Japonka Yuka Seto (89,5 m). Zaledwie 0,3 pkt. straciła do nich trzecia zawodniczka, Amerykanka Nita Englund (87 m).

Spośród dziesięciu skoczkiń, które z racji zajmowanego miejsca w klasyfikacji Pucharu Świata start w konkursie głównym miały zapewniony z automatu, zdecydowanie najlepiej wypadła Maren Lundby – skoczyła 98 m. Bardzo dobrze zaprezentowała się także Yuki Ito (95,5 m). Dziewięćdziesiąty metr przeskoczyła jeszcze Jacqueline Seifriedsberger (90,5 m).

Sara Takanashi kolejny raz nie zachwyciła – skok na 85 m mógł zmartwić kibiców, spodziewających się jej pewnego triumfu na Miyanomori. Należy jednak zaznaczyć, że w porównaniu do pozostałych zawodniczek z najlepszej „10”, Ito i Takanashi miały skrócony rozbieg na życzenie trenera (o 1 pozycję).

Zobacz pełne wyniki kwalifikacji »

 

Pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten weekend konkursów kobiet w Sapporo odbędzie się o godz. 3:00 polskiego czasu w nocy z piątku na sobotę.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz