You are currently viewing PŚ Pań Sapporo: Ito przed Takanashi w pierwszym konkursie

PŚ Pań Sapporo: Ito przed Takanashi w pierwszym konkursie

Ito Yuki WSC.Falun .2015 fot.Julia Piatkowska - PŚ Pań Sapporo: Ito przed Takanashi w pierwszym konkursie

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwszy w ten weekend konkurs Pucharu Świata kobiet na skoczni Miyanomori w japońskim Sapporo (K-90, HS-100) wygrała reprezentantka gospodarzy. Nie była nią jednak Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata musiała ustąpić miejsca starszej koleżance z drużyny, Yuki Ito, która zwyciężyła z wyraźną przewagą.

 

Seria próbna:

W poprzedzającej konkurs serii próbnej świetny skok (100,5 m – powyżej oficjalnego rekordu kobiecego) oddała Sara Takanashi, która we wcześniejszych treningach i kwalifikacjach spisywała się poniżej oczekiwań. Był to sygnał, że w zawodach powinna tradycyjnie powalczyć o zwycięstwo. Drugie miejsce (97,5 m) zajęła Yuki Ito, a trzecia była Niemka Katharina Althaus (93 m).

Pełne wyniki serii próbnej »

Konkurs:

W zawodach to Ito nie dała szans rywalkom. Po I serii (95 m) wyprzedzała o 4,5 pkt. Takanashi (93 m) i o 4,9 pkt. Norweżkę Maren Lundby (94,5 m). Po rundzie finałowej kolejność pierwszych trzech miejsc utrzymała się. Po skoku na 96 m Ito powiększyła przewagę nad Takanashi (92 m) do 12,2 pkt. i tym sposobem odnotowała pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Lundby (90,5 m w II serii) ostatecznie zakończyła rywalizację ze stratą 17,4 pkt. do zwyciężczyni i 5,2 pkt. do 2. pozycji.

W pierwszej „szóstce” konkursu znalazły się także (kolejno): Słowenka Ema Klinec (90 i 92 m), Niemka Carina Vogt (91,5 i 87 m) i Rosjanka Irina Awwakumowa (90 i 88,5 m). Katharina Althaus, która wydawała się jedną z faworytek do podium, zajęła ostatecznie 7. miejsce (90,5 i 88,5 m). W Sapporo nie startują reprezentantki Polski.

Pełne wyniki konkursu »

W klasyfikacji generalnej wciąż wyraźnie prowadzi Takanashi (640 pkt.), nad Ito (452 pkt.) i Austriaczką Danielą Iraschko-Stolz (332 pkt.), dopiero szesnastą w sobotnich zawodach.

Kolejny konkurs na Miyanomori odbędzie się o godz. 3:00 polskiego czasu, w nocy z soboty na niedzielę. Poprzedzą go kwalifikacje (2:00).

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz