You are currently viewing PŚ Wisła: Kamil Stoch prowadzi po I serii!

PŚ Wisła: Kamil Stoch prowadzi po I serii!

Stoch Kamil WC.Wisla .2017 lot fot.Bartosz.Leja  - PŚ Wisła: Kamil Stoch prowadzi po I serii!

Świetne wieści z Wisły-Malinki! Kamil Stoch prowadzi po I serii sobotniego konkursu Pucharu Świata. Ze skróconego na życzenie trenera Horngachera rozbiegu, Polak uzyskał 133 m i o 5,4 pkt. wyprzedza Stefana Krafta. Świetne, piąte miejsce zajmuje Piotr Żyła. Do II serii awansowali także Maciej Kot, Stefan Hula, Jan Ziobro i Dawid Kubacki.

 

Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, Kamil Stoch powinien odnieść kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. W dobrym stylowo skoku na 133 m, oddanym z niższej belki, udowodnił znakomitą dyspozycję. Drugi w tabeli Stefan Kraft pofrunął tak samo daleko, jednak przegrał ze względu na rekompensatę za skrócenie rozbiegu, którą otrzymał Polak. Trzecie miejsce z wyraźną stratą do Stocha zajmuje rodak Krafta, Michael Hayboeck (130 m).

Gdyby na zakończenie konkursu utrzymały się miejsca z I serii, Kamil Stoch objąłby prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Lider PŚ Domen Prevc zajmuje 12. miejsce, a zajmujący w pucharowej klasyfikacji drugą pozycję Daniel Andre Tande jest ósmy.

Do finału, oprócz Stocha, awansowało pięciu reprezentantów Polski: 5. Piotr Żyła, 13. Maciej Kot, 15. Stefan Hula, 22. Jan Ziobro i 24. Dawid Kubacki. Z rywalizacji odpadł 46. Aleksander Zniszczoł.

Pierwszy konkursowy skok po rocznej przerwie oddał Gregor Schlierenzauer. Zwycięzca 53 pucharowych zawodów osiągnął odległość 120,5 m i niewiele brakowało, a awansowałby do rundy finałowej. Austriak zajął ostatecznie 31. miejsce, tracąc do pozycji zapewniającej awans 0,8 pkt.

Pełne wyniki I serii »

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz