You are currently viewing PŚ Wisła: Kamil Stoch wygrywa serię próbną!

PŚ Wisła: Kamil Stoch wygrywa serię próbną!

Stoch Kamil Lot.Wisla .2017 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Wisła: Kamil Stoch wygrywa serię próbną!Kamil Stoch okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej  sobotni konkurs na skoczni im. Adama Małysza (K-120 / HS-134) w Wiśle Malince. Tuż za nim uplasowali się Austriak Stefan Kraft oraz Słoweniec Domen Prevc, zaś spośród Polaków w ścisłej czołówce znalazł się jeszcze mieszkaniec Wisły – Piotr Żyła, który zajął 7. miejsce.

Stoch.Kraft Innsbruck.2017 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Wisła: Kamil Stoch wygrywa serię próbną!
Kamil Stoch i Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Świetną formę z Turnieju Czterech Skoczni utrzymuje Kamil Stoch, któremu w oddawaniu dobrych skoków nie przeszkadzają drobne problemy zdrowotne. Potwierdził to także w próbie treningowej przed sobotnimi zmaganiami w Wiśle, skacząc 132,5 metra (z najniższej, 4. belki) i pewnie wyprzedzając swoich najgroźniejszych rywali.

Pół metra bliżej od dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi wylądował Stefan Kraft, choć po podliczeniu wszystkich punktów zanotował ponad 8-punktową stratę do zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Na trzecim miejscu uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Domen Prevc, któremu po próbie na 128. metr do Austriaka zabrakło 0,1 punkta.

Zyla Piotr TCS.Bischofshofen.2017 podium fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Wisła: Kamil Stoch wygrywa serię próbną!
Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

Kolejne miejsca zajęli Andreas Kofler (131,5 m), Daniel Andre Tande (127,5 m) oraz Stephan Leyhe (128,5 m). Spośród biało-czerwonych w najlepszej dziesiątce, na 7. pozycji wylądował jeszcze Piotr Żyła, po skoku na 131,5 metra. Niemal tyle samo skoczyli Dawid Kubacki i Maciej Kot, którzy osiągnęli odpowiednio 125 i 125,5 metra, co pozwoliło im zająć 12. i 13. miejsce.

Dobrą formę z kwalifikacji utrzymał Jan Ziobro, któremu tylko metra zabrakło do odległości 130 metrów, a zagwarantowało 18. pozycję. Tuż za punktem konstrukcyjnym, na 120 metrze i 50 centymetrze, wylądował Stefan Hula, co dało mu z kolei 23. lokatę, a  najsłabiej z reprezentantów Polski spisał się Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 123. metr zajął 31. miejsce.