You are currently viewing Kamil Stoch króluje w Wiśle: „Przeżyłem wiele wzlotów i upadków” (WIDEO)
Zwycięski Kamil Stoch w Wiśle, 2017 r. (fot. Julia Piątkowska)

Kamil Stoch króluje w Wiśle: „Przeżyłem wiele wzlotów i upadków” (WIDEO)

Stoch Kamil WC.Wisla .2017 winner fot.Julia .Piatkowska - Kamil Stoch króluje w Wiśle: "Przeżyłem wiele wzlotów i upadków" (WIDEO)Kamil Stoch kontynuuje zwycięską passę! Reprezentant Polski w Wiśle wygrał trzeci pucharowy konkurs z kolei i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przede wszystkim jednak wprowadził w euforię kilka tysięcy zgromadzonych na skoczni im. Adama Małysza oraz miliony kibiców przed telewizorami. Co mówił sam zainteresowany?

 

Po raz pierwszy w dotychczasowej karierze Kamil Stoch triumfował w trzech pucharowych konkursach z kolei. Do wygranej w Bischofshofen lider polskiej kadry dołączył dwa zwycięstwa przed tysiącami polskich kibiców w Wiśle. W pierwszym dniu podopieczny trenera Horngachera znokautował swoich rywali, a w drugim – po zaciętej batalii pokonał Daniela Andre Tande i Domena Prevca. Do 19. wygranej w karierze wystarczyły mu skoki na 135,5 oraz 128 metrów.

- Bardzo cieszę się z pracy, którą wykonałem podczas całego weekendu. Kosztowało mnie to sporo wysiłku i energii, ale na koniec wszystko ułożyło się dla mnie dobrze. Dzisiaj zawody były zwariowane, wiatr mieszał, zmieniał się cały czas. Trzeba było nie tylko oddać dwa dobre skoki, ale też mieć trochę szczęścia. Wiedziałem, że popełniłem błąd przy wyjściu z progu, to kosztowało mnie trochę metrów. Koniec końców, pomimo tego, cieszę się, że udało mi się wygrać zawody - mówił po niedzielnych zmaganiach. - Cieszę się chwilą, tym co jest. Czerpię z tego radość całymi garściami. W życiu przeżyłem wiele wzlotów i upadków. To też mnie wiele nauczyło i teraz wiem, że nie powinienem myśleć do przodu, o wygranych.

Stoch w mistrzowskim stylu wytrzymał też presję, którą dalekimi skokami wytworzyli Daniel Andre Tande oraz Domen Prevc. - Nie myślałem o rywalach. Zdaję sobie sprawę, że poziom jest naprawdę wysoki, wielu zawodników skacze bardzo daleko. Ja skupiam się jednak na sobie, nad tym co mam zrobić, tylko to mam w głowie - zapewnił 29-letni reprezentant kadry A, a zapytany o losy batalii o triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, odparł: - Poziom jest bardzo wysoki. Uważam, że jest kilku zawodników, którzy mogą sięgnąć po Kryształową Kulę.

Polskich skoczków czekają teraz zmagania w Zakopanem. Jakie jest nastawienie mistrza olimpijskiego przed konkursami w Tatrach? - Trener nie musi nas motywować. Każdy jest odpowiednio zmotywowany i ma świadomość swojego potencjału i wie jaki mamy potencjał wspólnie, jak drużyna. Najważniejsze dla nas jest to, abyśmy dobrze wykonali to, co mamy zrobić, czyli oddawali dobre skoki. Każdy na swoim najlepszym poziomie.

Zapytany o to, czy znajomość zmodernizowanej Wielkiej Krokwi może dać polskim zawodnikom przewagę, Stoch odparł: - Po części tak, aczkolwiek wielu zawodników na najwyższym światowym poziomie potrafi momentalnie dostosować się do obiektu, dlatego nie wolno przekreślać innych i powiedzieć, że my musimy wygrać, bo znamy obiekt. Zresztą te obiekty teraz już tak wyglądają, profile progów są praktycznie wszędzie podobne.

 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz