You are currently viewing PŚ Wisła: Kamil Stoch prowadzi po I serii, Maciej Kot trzeci!

PŚ Wisła: Kamil Stoch prowadzi po I serii, Maciej Kot trzeci!

Stoch Kamil WC.Wisla .2017 telemark fot.Bartosz.Leja  - PŚ Wisła: Kamil Stoch prowadzi po I serii, Maciej Kot trzeci!

Kamil Stoch po rewelacyjnym skoku prowadzi po I serii niedzielnego konkursu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (K-120 / HS-134). Polak wyprzedza Domena Prevca i Macieja Kota. Na czwartym miejscu plasuje się Gregor Schlierenzauer. Do rundy finałowej awansował jeszcze tylko jeden reprezentant Polski, Piotr Żyła, który zajmuje 9. pozycję.

 

Pierwszym mocnym akcentem I serii konkursowej był skok powracającego do rywalizacji austriackiego mistrza Gregora Schlierenzauera. Zwycięzca kwalifikacji, skaczący z 15. numerem startowym (z 5. belki), przy bardzo dobrych warunkach wietrznych osiągnął aż 135,5 metra i objął prowadzenie. Pozycję lidera utrzymywał aż do skoku Macieja Kota, który z 4. belki startowej skoczył 130 metrów.

Kolejnym przodownikiem konkursu okazał się Słoweniec Domen Prevc (130 m), jednak już po następnym skoku musiał zejść z miejsca przeznaczonego dla prowadzącego. Wielką moc pokazał bowiem lider Pucharu Świata Kamil Stoch. Skokiem na 135,5 m zapewnił sobie 1. miejsce po I serii z przewagą 5,8 pkt. nad Prevcem, 6 pkt. nad Kotem i 8,5 pkt. nad Schlierenzauerem.

W pierwszej „10”, poza wymienioną czwórką znaleźli się jeszcze (kolejno): reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande, Niemiec Richard Freitag, Austriak Stefan Kraft, Norweg Johann Andre Forfang, Piotr Żyła oraz rodak Tandego i Forfanga Anders Fannemel.

Do finału nie awansowali pozostali Polacy: 36. Dawid Kubacki, 38. Jan Ziobro, 39. Klemens Murańka, 48. Jakub Wolny i 49. Aleksander Zniszczoł.

Pełne wyniki I serii »

informacja własna

 

Dodaj komentarz