You are currently viewing Peter Prevc powróci do pucharowej rywalizacji w Zakopanem
Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Peter Prevc powróci do pucharowej rywalizacji w Zakopanem

Prevc Peter TCS.Bischofshofen.2017 2 fot.Julia .Piatkowska - Peter Prevc powróci do pucharowej rywalizacji w ZakopanemRówno dwa tygodnie potrwa pucharowa absencja Petera Prevca, który po niezbyt udanych startach w Turnieju Czterech Skoczni postanowił odpocząć od sportu. Słoweniec, który jeszcze w minionym sezonie brylował na obiektach całego świata, tej zimy pozostaje w cieniu młodszego brata, Domena. Szansą na powrót do czołówki będą zmagania w Zakopanem.

 
Domen.Prevc .WS .Wisla .2017 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Peter Prevc powróci do pucharowej rywalizacji w Zakopanem
Domen Prevc (fot. Bartosz Leja)

Pierwsza część zimowego sezonu 2016/2017 była dla Petera Prevca prawdziwą huśtawką nastrojów. Co prawda Słoweniec jeszcze w fińskiej Ruce prezentował formę, która pozwalała na walkę o podium, to z kolejnymi pucharowymi tygodniami było coraz gorzej. Ostatecznie najstarszy z utalentowanych narciarsko braci po słabym w jego wykonaniu niemiecko-austriackim Turnieju postanowił usunąć się w cień. Podopieczny trenera Gorana Janusa nie pojawił się w konkursach Pucharu Świata w Wiśle. Jak sam przyznał, potrzebował odstawić narty w kąt, przez kilka dni ochłonąć, a także poszukać przyczyn spadku formy. Wówczas nie było jeszcze wiadome ile potrwa przerwa utytułowanego 24-latka.

Tepes Jurij 3 WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Peter Prevc powróci do pucharowej rywalizacji w Zakopanem
Jurij Tepes (fot. Julia Piątkowska)

Okazuje się, że Peter Prevc nie zamierza na dłuższy czas tracić kontaktu z międzynarodową stawką. Powrót planuje już w czasie najbliższego weekendu w Zakopanem. Jego forma będzie niewiadomą aż do piątku, kiedy zawodnicy zmierzą się na Wielkiej Krokwi w treningach i kwalifikacjach. Być może jednak, dwa tygodnie oddechu pozwolą Słoweńcowi na walkę o czołowe lokaty. Przypomnijmy, że przed rokiem w Zakopanem uplasował się on na wysokiej, trzeciej pozycji.

Słoweński skład na zawody Pucharu Świata uzupełnią jego dwaj bracia – Domen i Cene, młodzi Bor Pavlovcic i Aljaz Osterc, a także doświadczeni Jernej Damjan i Jurij Tepes. Przypomnijmy, że przed rokiem, Słoweńcy zajęli 5. lokatę w konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi, a indywidualnie, poza wspomnianym Peterem Prevcem, punktowali: 9. Domen Prevc, 24. Anze Lanisek i 25. Robert Kranjec.

 

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ w Zakopanem:

  • Domen Prevc (3. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Peter Prevc (17.),
  • Jurij Tepes (22.),
  • Cene Prevc (32.),
  • Jernej Damjan (35.),
  • Bor Pavlovcic (54.),
  • Aljaz Osterc.
 

źródło: dnevnik.si / informacja własna

 

Dodaj komentarz