You are currently viewing Harrachov: Koudelka i Blazkova z mistrzowskimi tytułami w Czechach
Roman Koudelka (fot. Julia Piątkowska)

Harrachov: Koudelka i Blazkova z mistrzowskimi tytułami w Czechach

8H7A0095 - Harrachov: Koudelka i Blazkova z mistrzowskimi tytułami w CzechachKilkudniową przerwę od rywalizacji na arenie międzynarodowej postanowili aktywnie wykorzystać nasi południowi sąsiedzi. We wtorek na normalnej skoczni Čerťák (K-90 / HS-100) w Harrachovie zostały rozegrane zawody o mistrzostwo Czech w skokach narciarskich. Tytuły powędrowały do Romana Koudelki, Barbory Blazkovej oraz Viktora Polaska.

Koudelka mistrzem Czech, Polasek najlepszym juniorem

Do rywalizacji o miano najlepszego skoczka wśród naszych południowych sąsiadów przystąpiło we wtorek 26 zawodników, wśród których znalazł się reprezentant biało-czerwonych, Krystian Gryczuk. Polski dwuboista zajął 18. miejsce (71,5 / 65 m; 126.5 pkt).

1896766 708068779301430 1400588974624510522 n 300x200 - Harrachov: Koudelka i Blazkova z mistrzowskimi tytułami w Czechach
Lukas Hlava (fot. Julia Piątkowska)

Na krajowym podwórku po raz kolejny swoją dominację potwierdził natomiast Roman Koudelka. 27-letni reprezentant klubu LKS Lomnice nad Popelkou osiągnął 100,5 oraz 89,5 metra i z notą łączną w wysokości 252 punktów zdobył kolejny tytuł mistrza kraju. Wyższość kolegi z reprezentacji musiał uznać doświadczony Lukas Hlava, który z Harrachova wyjechał ze srebrnym medalem. Zawodnik z Liberca w swoich skokach uzyskał 98,5 metra w pierwszej i 88,5 metra w drugiej rundzie konkursu czeskiego czempionatu w skokach narciarskich, tracąc do lidera 9.5 punktu. Trzecie miejsce zajął przedstawiciel młodego pokolenia, Tomas Vancura (98,5 / 89,5 m; 242 pkt), który wysokością not za styl, nieznacznie przegrał rywalizację  o drugą pozycję.

Tuż za podium znalazł się kolejny z doświadczonych czeskich zawodników, Jan Matura (96 / 87 m; 234 pkt). Prawie 37-letni zawodnik Dukli Liberec okazał się lepszy w bezpośrednim pojedynku z przedstawicielami młodej generacji skoczków zza naszej południowej granicy – Viktorem Polaskiem (102,5 / 88 m; 229.5 pkt) oraz Vojtechem Stursą (94 / 85 m; 223 pkt). Dopiero 8. miejsce zajął utytułowany Jakub Janda.

Pełne wyniki rywalizacji mężczyzn (pdf) >>>

8H7A4582 300x199 - Harrachov: Koudelka i Blazkova z mistrzowskimi tytułami w Czechach
Viktor Polasek (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzem kraju w kategorii juniorów został Viktor Polasek, który podpierając skok na odległość 102,5 metra w pierwszej serii zawodów, stracił szansę na walkę o medal w kategorii open. Drugie miejsce wśród przedstawicieli młodego pokolenia zajął Frantisek Holik (85,5 / 82,5 m; 199.5 pkt), a na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został Damian Lasota (84 / 78 m; 185 pkt).

Pełne wyniki rywalizacji juniorów (pdf) >>>

Normalny obiekt w Harrachovie był także areną zmagań najmłodszych czeskich adeptów skoków narciarskich. W grupie zawodników urodzonych w latach 2001-2002, najlepszy okazał się Matej Cejchan (100 / 86 m; 229 pkt), drugie miejsce zajął Radek Selcer (87 / 87,5 m; 206.5 pkt), a podium uzupełnił Jakub Sikola (91 / 81,5 m; 203.5 pkt).

Pełne wyniki rywalizacji najmłodszych (pdf) >>>

Zdecydowane zwycięstwo Barbory Blazkovej

Do rywalizacji o tytuł najlepszej czeskiej skoczkini podczas rywalizacji w Harrachovie przystąpiło 8 zawodniczek.

Blazkova Barbora Frenstat.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Harrachov: Koudelka i Blazkova z mistrzowskimi tytułami w Czechach
Barbora Blazkova (fot. Julia Piątkowska)

Zdecydowane zwycięstwo odniosła niespełna 19-letnia Barbora Blazkova. Reprezentująca barwy JKL Desna zawodniczka dwukrotnie lądowała znacznie dalej od swoich rywalek. Skoki na odległość 86,5 metra w pierwszej oraz 80 metrów w drugiej serii, pozwoliły młodej Czeszce cieszyć się ze zdobycia złotego medalu w krajowym czempionacie. Drugie miejsce zajęła Marta Krepelkova broniąca honoru klubu narciarskiego z Harrachova. 25-letnia skoczkini przed własną publicznością osiągnęła 79 oraz 78,5 metra, co z notą łączną w wysokości 174.5 punktu i stratą ponad 16 "oczek" do prowadzącej, dało jej drugą pozycję na zakończenie zawodów. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Janie Markotovej, która uzyskała 78,5 metra w pierwszej rundzie zawodów, natomiast w finałowym skoku lądowała niespełna 10 metrów bliżej. Zdobywczyni brązowego medalu mistrzostw kraju straciła do prowadzącej 43.5 punktu.

W czołowej piątce znalazły się także Karolina Indrackova (68,5 / 59,5 m; 109 pkt) oraz Michaela Rajnochova (61,5 / 58 m; 90.5 pkt).