You are currently viewing PŚ Pań Zao: Takanashi wygrywa treningi, Wuerth kwalifikacje

PŚ Pań Zao: Takanashi wygrywa treningi, Wuerth kwalifikacje

Wuerth Svenja WC L.Hinterzarten.2013 fot.Frederic Clasen - PŚ Pań Zao: Takanashi wygrywa treningi, Wuerth kwalifikacje

Wygląda na to, że w skokach kobiet wszystko wraca do normy. Po krótkiej zadyszce w Sapporo, Sara Takanashi powróciła do mistrzowskiej dyspozycji. W treningach przed piątkowymi zawodami Pucharu Świata kobiet w japońskim Zao (K-95 / HS-106) liderka PŚ skakała najdalej. Rundę kwalifikacyjną wygrała Niemka Svenja Wuerth.

 

I trening:

W pierwszej rundzie treningowej Takanashi (98,5 m) różnicą 10 punktów wyprzedziła zwyciężczynię ostatniego konkursu w Sapporo, Norweżkę Maren Lundby (96 m). Trzecie miejsce zajęła popularna Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (94 m). Na uwagę zasługuje daleki skok czwartej w treningu Włoszki Manueli Malsiner (98,5 m), która jednak swoją próbę oddała z dłuższego rozbiegu.

 

II trening:

Druga seria treningowa zakończyła się podobnymi rezultatami w ścisłej czołówce. Sara Takanashi (96,5 m) wygrała, choć tym razem z mniejszą przewagą – 1,7 pkt. nad drugą Maren Lundby (96,5 m). Trzecia była Daniela Iraschko-Stolz po skoku na 95,5 m.

Pełne wyniki treningów »

 

Kwalifikacje:

W rundzie kwalifikacyjnej najlepsze miejsca zajęły solidnie i równo skaczące w treningach zawodniczki. Pierwsza lokata przypadła dziewiątej i szóstej skoczkini rund próbnych, Svenji Wuerth (97 m). Reprezentantka Niemiec wyprzedziła różnicą pół punktu Austriaczkę Chiarę Hoelzl (98 m), dwukrotnie trzynastą w seriach treningowych. Trzecia była mistrzyni świata z 2013 roku, Sarah Hendrickson (96,5 m), mozolnie odbudowująca swoją formę po perypetiach związanych z kontuzjami. Amerykanka jako jedyna skakała z obniżonej o jedną pozycję belki (do numeru 31). Było to życzenie szkoleniowca zawodniczki.

Spośród skoczkiń z pierwszej „10” PŚ, mających zapewniony awans do konkursu, najdalej poleciała Takanashi. Japonka lądowała na 103 metrze. Świetnie spisała się także jej rodaczka Yuki Ito (98 m). Trzecią odległość w tej grupie uzyskała Niemka Katharina Althaus (95,5 m), a pół metra krócej skoczyła Maren Lundby. Należy zaznaczyć, że Takanashi, Ito i Lundby skakały z 28. belki, a Althaus z bramki nr 30.

Pełne wyniki kwalifikacji »

 

Polki nie startują w zawodach w Zao. Pierwszy konkurs zaplanowano na piątek o godzinie 9:00 polskiego czasu. Zawody poprzedzi seria próbna (8:00).

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz