You are currently viewing Bez Freunda w Zakopanem, Kraft nie wystąpi w drużynie
Stefan Kraft (fot. Bartosz Leja)

Bez Freunda w Zakopanem, Kraft nie wystąpi w drużynie

Kraft Stefan WC.Wisla .2017 fot.Bartosz.Leja 1 - Bez Freunda w Zakopanem, Kraft nie wystąpi w drużynie

Stefan Kraft nie pojawi się w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem (K-120 / HS-134). Czołowy zawodnik stawki Pucharu Świata nie wystąpi także w sobotnich zawodach drużynowych. Z udziału w obu zakopiańskich konkursach wycofał się również Severin Freund.

 

Rezygnacja Stefana Krafta ze skoku kwalifikacyjnego podyktowana była względami zdrowotnymi. Ponieważ reprezentant Austrii zajmuje miejsce w pierwszej „10” klasyfikacji Pucharu Świata, awans do konkursu ma zapewniony automatycznie. Ponieważ sztab reprezentacji prowadzonej przez Heinza Kuttina woli dmuchać na zimne, Krafta zabraknie w składzie austriackiej ekipy na zawody drużynowe.

Na Wielkiej Krokwi nie zobaczymy niemieckiego mistrza świata Severina Freunda, który po kilku słabszych konkursach zdecydował się na wycofanie się z konkursów w Wiśle. Jak się okazuje, jego rezygnacja dotyczy także Zakopanego. Freund zmaga się z osłabieniem organizmu związanym z chorobą układu pokarmowego.

Start serii kwalifikacyjnej w Zakopanem o godz. 18:00.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz