You are currently viewing PŚ Zakopane: Stephan Leyhe wygrywa w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie

PŚ Zakopane: Stephan Leyhe wygrywa w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie

Leyhe Stephan 2 WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Zakopane: Stephan Leyhe wygrywa w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursieNajlepszym skoczkiem kwalifikacji przed niedzielnymi zawodami w Zakopanem okazał się Niemiec Stephan Leyhe. Tuż za nim, w gronie trzech najlepszych zawodników, znaleźli się dwaj Słoweńcy, Jernej Damjan i Peter Prevc. Problemów z awansem nie mieli podopieczni Stefana Horngachera, wśród których najdalej wylądował Dawid Kubacki.

 

Podobnie jak w pierwszym treningu, tak również w kwalifikacjach, bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Stephan Leyhe. Niemiec skoczył 131 metrów i o 0,5 punktu wyprzedził doświadczonego Słoweńca Jerneja Damjana, który wylądował równo na 130. metrze. Trzecią lokatę zajął powracający do rywalizacji w Pucharze Świata po dwutygodniowej przerwie, dominujący w zeszłym sezonie Peter Prevc. Podopiecznemu Gorana Janusa w najdalszym skoku na 135. metr i 50. centymetr jako jedynemu pomagał wiatr wiejący pod narty.

W czołowej szóstce zmieścił się także Francuz Vincent Descombes Sevoie (128,5 m), a także dwa kolejni Niemcy – Andreas Wellinger (130,5 m) oraz Karl Geiger (131,0 m). Na 9. miejscu znalazł się Gregor Schlierenzauer, który w trakcie konkursów rozgrywanych w Polsce wraca do pucharowej rywalizacji po rocznej przerwie. Austriak  skoczył 124 metry.

Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Dawid Kubacki, któremu osiągnięcie 125 metrów zagwarantowało 8. pozycję. Pewny awans wywalczył również Jan Ziobro, który skacząc 124,5 metra zajął  11.  miejsce. Na 123. metrze wylądował z kolei Stefan Hula, któremu tym razem, po nieudanych kwalifikacjach do drugiego konkursu w Wiśle, udało się znaleźć w gronie 40 zawodników awansujących do niedzielnych zawodów. 30-letni zawodnik uplasował się na  15. lokacie.

Spośród biało-czerwonych, którzy nie musieli się kwalifikować, najdalszą próbę wykonał Kamil Stoch, skacząc 128,5 metra. Metr bliżej wylądował Piotr Żyła, zaś Maciej Kot osiągnął odległość równą punktowi konstrukcyjnemu zakopiańskiej skoczni.

Pełne wyniki kwalifikacji

W sobotnie popołudnie, o godzinie 16:00, rozegrany zostanie konkurs drużynowy, zaś zmagania indywidualne przewidziano na niedzielę o tej samej porze.

 

informacja własna

Dodaj komentarz