You are currently viewing Stefan Horngacher wybrał czwórkę na konkurs drużynowy!

Stefan Horngacher wybrał czwórkę na konkurs drużynowy!

Polska Predazzo.2013 Stoch Kubacki Zyla Kot fot.Julia .Piatkowska - Stefan Horngacher wybrał czwórkę na konkurs drużynowy!

Trener Stefan Horngacher po treningach i kwalifikacjach na Wielkiej Krokwi dokonał wyboru czterech wybrańców, którzy jutro po raz pierwszy w historii w konkursie drużynowym wystąpią w żółtych koszulkach liderów Pucharu Narodów. Swoją szansę dzięki trzem udanym próbom wywalczył Dawid Kubacki, dołączając do „żelaznej trójcy” Austriaka.

 

Hula Stefan WC.Ruka .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Stefan Horngacher wybrał czwórkę na konkurs drużynowy!
Stefan Hula. fot. Julia Piąkowska

Rywalizacja o czwarte miejsce w drużynie toczyła się od początku między Dawidem Kubackim, Stefanem Hulą i Janem Ziobrą, jednak ze wskazaniem na dwóch pierwszych biało-czerwonych. Treningi i kwalifikacje na Wielkiej Krokwi pokazały jednak, że ostateczna rywalizacja odbywa się między skoczkiem ze Spytkowic, a jego kolegą, a tym razem także i rywalem z Nowego Targu. Z walki o rolę czwartego ogniwa zdawał się wypadać zazwyczaj solidny i stabilny Stefan Hula, który w Wiśle nie awansował do finałowej serii drugiego konkursu na obiekcie im. Adama Małysza. Dziś najstarszy z ekipy Horngachera również nie zachwycał, spisując się najsłabiej spośród wyżej wymienionej trójki. W drugim treningu zajął dopiero 48. lokatę, co, jak można było się spodziewać, przekreślało jego szansę na jutrzejszy start w obliczu założeń trenera, któremu zależy nie tylko na wynikach indywidualnych, ale i rezultatach całej drużyny mającej być samonapędzającą się machiną.

Kubacki Dawid PS.Engelberg.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Stefan Horngacher wybrał czwórkę na konkurs drużynowy!
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

Tym samym w sobotę w stolicy polskich Tatr zaprezentuje się polski medalowy skład z Predazzo, który na mistrzostwach świata we Włoszech zdobył krążki z brązowego kruszcu. I choć wtedy kibice odczuwali zarówno radość, jak i pewien niedosyt, teraz fani zgromadzeni na skoczni, jak i przed telewizorami, myślą tylko o jednym – drugim zimowym drużynowym triumfie w historii i pierwszym odniesionym na polskiej ziemi.

Skład Polski na konkurs drużynowy:

  • Piotr Żyła
  • Maciej Kot 
  • Dawid Kubacki
  • Kamil Stoch

informacja własna

Dodaj komentarz