You are currently viewing PK Sapporo: Aigner triumfuje, Zniszczoł na podium!
Aleksander Zniszczoł, fot. Julia Piątkowska

PK Sapporo: Aigner triumfuje, Zniszczoł na podium!

- PK Sapporo: Aigner triumfuje, Zniszczoł na podium!W drugim dniu pobytu w Sapporo, skoczkowie rywalizujący w ramach Pucharu Kontynentalnego przenieśli się na większy obiekt Okurayama (K-123 / HS-137). Na powiększonym na czas zimowy obiekcie olimpijskim najlepszy okazał się Austriak Clemens Aigner, a na trzecim stopniu podium uplasował się nasz reprezentant, Aleksander Zniszczoł.

 
Aigner Clemens WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega2 300x200 - PK Sapporo: Aigner triumfuje, Zniszczoł na podium!
Clemens Aigner (fot. Przemek Wardęga)

23-letni Clemens Aigner w obu seriach konkursowych osiągał najlepsze rezultaty. Do bardzo pewnego zwycięstwa doprowadziły go skoki na odległość 133,5 oraz 140 metrów. Było to dla niego drugie zwycięstwo w cyklu PK i jednocześnie ósme miejsce na podium w karierze. Na drugiej lokacie zmagania zakończył reprezentant Słowenii, Anze Lanisek (133,0 / 138,5 m). Trzecią pozycję wywalczył Aleksander Zniszczoł (126,0 / 137,5 m), przełamując tym samym niemoc zaplecza polskiej kadry A w narciarskich zawodach "drugiej ligi". Dla 22-letniego Wiślanina jest to czwarte podium w cyklu Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Sapporo: Aigner triumfuje, Zniszczoł na podium!
Anze Lanisek (fot. Julia Piątkowska)

Tuż za najlepszą trójką zmagań uplasowali się: Niemiec Andreas Wank oraz kolejny Słoweniec, Rok Tarman. Przynależność do grona wiodących zawodników w PK potwierdził Klemens Murańka (124,0 / 133,0 m), który wylądował na szóstym miejscu. Na siódmej lokacie rywalizację zakończył najmocniejszy z reprezentantów gospodarzy, Japończyk Junshiro Kobayashi.

W finałowej trzydziestce zmieścił się jeszcze jeden polski zawodnik - był nim Andrzej Stękała (123,0 / 103,0 m; 27. miejsce). Dopiero na 43. lokacie znalazł się Jakub Wolny (99,0 m), a na 49. pozycji był Krzysztof Biegun (92,0 m). Na starcie nie pojawił się zgłoszony do zawodów Bartłomiej Kłusek - Polak w związku z problemami przeziębieniowymi w ogóle nie udał się do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pełne wyniki 1. serii >>>
Pełne wyniki konkursu >>>

Po drugim konkursie w Sapporo liderem klasyfikacji generalnej cyklu pozostał Miran Zupancic (424 pkt), drugi jest Florian Altenburger (369 pkt), a trzeci Daniel Huber (356 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem niezmiennie pozostaje Jan Ziobro (183 pkt / 20. miejsce).

Pełna klasyfikacja >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz