You are currently viewing Polskich „sześciu wspaniałych” na Puchar Świata w Willingen

Polskich „sześciu wspaniałych” na Puchar Świata w Willingen

Zyla.Stoch .Kot .Kubacki Zakopane.2017 fot.Julia .Piatkowska - Polskich "sześciu wspaniałych" na Puchar Świata w WillingenTrener Stefan Horngacher, który w czasie minionych kilku tygodni przeżywa znakomity czas wraz ze swoimi biało-czerwonymi podopiecznymi, pozostaje niezmienny jeśli chodzi o decyzje dotyczące składu na międzynarodowe zmagania. W zawodach Pucharu Świata w Willingen wystartuje ta sama szóstka, która skakała w Zakopanem.

 
Stoch Kamil fot.Julia .Piatkowska Zakopane.2017 300x200 - Polskich "sześciu wspaniałych" na Puchar Świata w Willingen
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Największe nadzieje podczas zbliżającego się weekendu na niemieckiej Muehlenkopfschanze (HS-145) można wiązać oczywiście z triumfatorem czterech ostatnich konkursów PŚ (w Bischofshofen, dwukrotnie w Wiśle, w Zakopanem), Kamilem Stochem. 29-latek jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i skocznię w Willingen lubi – wszak wygrywał tam już trzykrotnie (w 2014 i 2015 r.). Spore szanse na podium będą mieli także Maciej Kot oraz Piotr Żyła, którzy w ostatnich tygodniach niemal za każdym razem plasowali się w czołówce, są także zawodnikami najlepszej „10” klasyfikacji generalnej.

Skład uzupełnią: Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro. Ta trójka będzie chciała z pewnością trzymać się bardziej zakopiańskiej solidności – podczas zmagań w Wiśle każdemu z nich przydarzyła się wpadka w postaci jednego konkursu ukończonego poza finałową trzydziestką.

 

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Willingen:

  • Kamil Stoch (1. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Maciej Kot (5.),
  • Piotr Żyła (9.),
  • Dawid Kubacki (19.),
  • Stefan Hula (26.),
  • Jan Ziobro (34.).
 
Hula Stefan Innsbruck.2017 2 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Polskich "sześciu wspaniałych" na Puchar Świata w Willingen
Stefan Hula (fot. Julia Piątkowska)

Przypomnijmy, że przed rokiem w konkursie drużynowym w Willingen, Polacy zajęli dopiero szóstą lokatę startując nieco rezerwowym wówczas zespołem (Wolny, Stękała, Kot, Hula). W rywalizacji indywidualnej najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych okazał się Stefan Hula, który był 18. Punktowali ponadto: 26. Maciej Kot, 28. Andrzej Stękała oraz 30. Jan Ziobro. Poza finałem uplasował się Jakub Wolny (31. miejsce). Kamil Stoch nie startował.

Z tegoroczną rywalizacją wiążemy oczywiście zdecydowanie większe oczekiwania. Polacy dwa razy plasowali się tej zimy na podium w „drużynówkach” (wygrali w Klingenthal, w Zakopanem zajęli drugą lokatę), w związku z czym reprezentacyjne zmagania zaplanowane na sobotę (28 stycznia) zapowiadają się niezwykle interesująco. Co więcej, podopieczny trenera Stefana Horngachera po raz kolejny wystartują w żółtych plastronach liderów Pucharu Narodów. Jeszcze większe emocje mogą nam towarzyszyć w trakcie niedzielnej batalii indywidualnej.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz