You are currently viewing PŚ Pań Zao: Yuki Ito ponownie przed Sarą Takanashi!
Yuki Ito (fot. Frederik Clasen)

PŚ Pań Zao: Yuki Ito ponownie przed Sarą Takanashi!

ito.yuki .oberstdorf2017 fot.frederik.clasen - PŚ Pań Zao: Yuki Ito ponownie przed Sarą Takanashi!Podczas gdy skoczkowie w niedzielę przygotowywali się do ostatniego dnia rywalizacji na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, w japońskim Zao trwały żeńskie zawody Pucharu Świata. Po raz trzeci z rzędu na najwyższym stopniu podium nie zdołała uplasować się Sara Takanashi. Lepsza okazała się jej starsza koleżanka z drużyny, Yuki Ito.

 

Yuki Ito po raz drugi zwyciężyła na normalnym obiekcie Yamagata (HS-103) w Zao. Do triumfu wystarczyły jej skoki na odległość 100 oraz 94,5 metra. To już trzecie zwycięstwo 22-letniej reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni w tym sezonie i jednocześnie trzecie w dotychczasowej karierze. Ito nieznacznie zbliżyła się w klasyfikacji generalnej PŚ do swojej bardziej utytułowanej koleżanki, Sary Takanashi, która poszybowała w konkursie łącznie zaledwie o pół metra bliżej (99,5 / 94,5 m) i po dwóch konkursach przerwy powróciła na pucharowej podium. Na trzeciej lokacie znalazła się Norweżka Maren Lundby (100,0 / 92,0 m).

Tuż za podium wylądowała rewelacja pierwszego z konkursów w Zao, Włoszka Manuela Malsiner (97,0 / 96,0 m), piątek miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus (92,0 / 96,0 m), a czołową szóstkę zamknęła Słowenka Ema Klinec (94,5 / 95,5 m). Na siódmym miejscu zmagania zakończyła autorka najdłuższego skoku całych zmagań (101,5 m), Carina Vogt. Najlepszą dziesiątkę uzupełniły: Irina Avvakumova, Kaori Iwabuchi i Maja Vtic.

Wyniki konkursu >>>

Liderką klasyfikacji generalnej po niedzielnych zmaganiach pozostała Japonka Sara Takanashi (815 pkt), druga jest Yuki Ito (732 pkt), a trzecia Maren Lundby (517 pkt). W Pucharze Narodów na prowadzeniu umocniły się Japonki (1886 pkt).

Klasyfikacja indywidualna PŚ >>>
Klasyfikacja PN >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz