You are currently viewing Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen

8H7A9911 - Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w BischofshofenPodczas gdy „orły” Stefana Horngachera będą walczyć w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Willingen, zaplecze polskiej kadry A stanie do rywalizacji podczas Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen. W gronie biało-czerwonych znajdą się także skoczkowie, którzy tej zimy wskakiwali już na podium narciarskich zawodów „drugiej ligi”.

 

Podobnie jak przed tygodniem w Sapporo, tak i teraz w Austrii, Polskę będą reprezentować ci sami skoczkowie:

  • Klemens Murańka (24. miejsce w PK 2016/17)
  • Aleksander Zniszczoł (32. miejsce w PK 2016/17)
  • Krzysztof Biegun (33. miejsce w PK 2016/17)
  • Jakub Wolny (39. miejsce w PK 2016/17)
  • Andrzej Stękała (75. miejsce w PK 2016/17)
  • Bartłomiej Kłusek (91. miejsce w PK 2016/17)
Bischofshofen Paul Ausserleitner Schanze2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Sześciu Polaków na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen
Bischofshofen - Paul-Ausserleitner-Schanze (fot. Julia Piątkowska)

Dodajmy, że w Kraju Kwitnącej Wiśni najlepszy rezultat uzyskał Zniszczoł, który podczas drugiego dnia zmagań, na Okurayamie zdołał wywalczyć trzecią lokatę. Tym samym dołączył do Bieguna i Murańki, którzy tej zimy już wskakiwał na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, odpowiednio: w fińskiej Ruce i niemieckim Titisee-Neustadt. Miejmy nadzieję, że w Bischofshofen większa ilość podopiecznych trenera Roberta Matei włączy się do batalii o czołowe lokaty.

Przypomnijmy, że przed rokiem najlepsze wyniki podczas konkursów PK na skoczni im. Paula Ausserleitnera osiągali: Bartłomiej Kłusek (5. miejsce pierwszego dnia) oraz Piotr Żyła (3. miejsce w czasie drugiego dnia rywalizacji).

Pierwsze zawody już w sobotę o 17:00.

Pełny program Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen >>>

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz