You are currently viewing PŚ Willingen: Wielki pojedynek Polaków z Niemcami – kto zwycięży? (LIVE)

PŚ Willingen: Wielki pojedynek Polaków z Niemcami – kto zwycięży? (LIVE)

8H7A7509 - PŚ Willingen: Wielki pojedynek Polaków z Niemcami - kto zwycięży? (LIVE)Już w sobotnie popołudnie czeka nas trzeci w tym sezonie drużynowym konkurs Pucharu Świata. Jak dotąd zwycięstwami dzielili się Niemcy i polacy. Tym razem zawodnicy zmierzą się na dużej Muehlenkopfschanze HS-145 w niemieckim Willingen. Kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko? I czy Polacy powiększą przewagę nad rywalami w Pucharze Narodów?

 
8H7A7499 - PŚ Willingen: Wielki pojedynek Polaków z Niemcami - kto zwycięży? (LIVE)
Polscy skoczkowie na podium w Zakopanem (fot. Julia Piątkowska)

Trener Stefan Horngacher od początku sezonu ufa sprawdzonej, żelaznej biało-czerwonej czwórce. W jej skład wchodzą skoczkowie, którzy tej zimy brylują także indywidualnie – lider klasyfikacji indywidualnej PŚ, Kamil Stoch, a także znajdujący się w czołowej dziesiątce stawki Maciej Kot oraz Piotr Żyła. Ten skład uzupełni najsolidniejszy i najrówniej skaczący spośród pozostałej trójki Dawid Kubacki. Kolegom po raz kolejny kibicować będą Stefan Hula i Jan Ziobro, którzy ruszą do boju dopiero w niedzielnych zmaganiach indywidualnych.

Prevc Peter WC.Zakopane.2017 fot.Bartosz.Leja  300x199 - PŚ Willingen: Wielki pojedynek Polaków z Niemcami - kto zwycięży? (LIVE)
Peter Prevc – najmocniejszy zawodnik konkursu drużynowego w Zakopanem (fot. Bartosz Leja)

Przypomnijmy, że w pierwszej drużynówce w tym sezonie, która została rozegrana w Klingenthal, najlepsi okazali się Polacy, którzy znokautowali Niemców i Austriaków, którzy uplasowali się na podium, jednak mieli sporą stratę punktową do biało-czerwonych. Bardziej zacięty okazał się pojedynek w Zakopanem – tam Niemcy wzięli rewanż i triumfowali tuż przed naszymi reprezentantami oraz Słoweńcami. Jak będzie tym razem? Losy zwycięstwa powinny się rozstrzygnąć właśnie między Polakami liderującymi w Pucharze Narodów (2966 pkt), niemieckimi gospodarzami (2658 pkt / 2. miejsce), których atutem poza wysoką formą będzie także własna skocznia i publiczność, a także coraz lepiej radzącymi sobie Austriakami (2543 pkt / 3. miejsce). Do walki mogą się włączyć także Norwegowie i Słoweńcy, jednak w tych ekipach łatwiej znaleźć słabsze ogniwa, które mogą zaprzepaścić szanse na wysoką lokatę.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów 2016/2017 >>>

Początek zmagań już o godz. 16:05. Seria próbna rozpocznie się o godz. 15:00. Transmisję z konkursu przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport 1.

 

Tekstowa relacja LIVE:

 

Lista startowa sobotniego konkursu:

BIB
zawodnik
kraj
1. grupa
1
Jarkko Maeaettae
FIN
2
Ilmir Hazetdinov
RUS
3
Ryoyu Kobayashi
JPN
4
Lukas Hlava
CZE
5
Peter Prevc
SLO
6
Andreas Stjernen
NOR
7
Michael Hayboeck
AUT
8
Markus Eisenbichler
GER
9
Piotr Żyła
POL
2. grupa
1
Ville Larinto
FIN
2
Dimitry Vassiliev
RUS
3
Kento Sakuyama
JPN
4
Vojtech Stursa
CZE
5
Jurij Tepes
SLO
6
Anders Fannemel
NOR
7
Manuel Fettner
AUT
8
Stephan Leyhe
GER
9
Dawid Kubacki
POL
3. grupa
1
Antti Aalto
FIN
2
Denis Kornilov
RUS
3
Taku Takeuchi
JPN
4
Jan Matura
CZE
5
Cene Prevc
SLO
6
Robert Johansson
NOR
7
Gregor Schlierenzauer
AUT
8
Andreas Wellinger
GER
9
Maciej Kot
POL
4. grupa
1
Janne Ahonen
FIN
2
Evgeniy Klimov
RUS
3
Noriaki Kasai
JPN
4
Roman Koudelka
CZE
5
Domen Prevc
SLO
6
Daniel Andre Tande
NOR
7
Stefan Kraft
AUT
8
Richard Freitag
GER
9
Kamil Stoch
POL
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz