You are currently viewing Domen Prevc polata na mamucie w Oberstdorfie!

Domen Prevc polata na mamucie w Oberstdorfie!

Domen.Prevc .WS .Wisla .2017 fot.Bartosz.Leja  - Domen Prevc polata na mamucie w Oberstdorfie!Jeszcze przed rokiem, mimo wysokiej formy, Domen Prevc nie dostał zielonego światła na start na skoczni mamuciej. Trener Goran Janus argumentował to młodym wiekiem i małym doświadczeniem utalentowanego zawodnika. Tym razem jednak 17-letni Słoweniec zadebiutuje na obiekcie do lotów narciarskich w niemieckim Oberstdorfie.

 
Prevc Domen Zakopane.2017 fot.Bartosz.Leja  300x199 - Domen Prevc polata na mamucie w Oberstdorfie!
Domen Prevc (fot. Bartosz Leja)

Najmłodszy z braci Prevców jeszcze na początku tego sezonu brylował na skoczniach i zaskakiwał cały narciarski świat pełniąc dość długo rolę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W swoim dorobku zapisał cztery pucharowe zwycięstwa (w Ruce, Klingenthal, Lillehammer, Engelbergu) czym przyćmił największego bohatera minionej zimy, własnego brata, Petera. Późniejsze starty nie były już tak błyskotliwe i forma młodego skoczka zaczęła mocno falować. Mimo tego 17-latka wciąż stać na pojedyncze dobre próby i punktowane lokaty, a dzięki doświadczeniu nabranemu w pierwszej połowie sezonu, zyskał on spore zaufanie szkoleniowca słoweńskiej kadry, Gorana Janusa.

Oberstdorf Heini Klopfer Skiflugschanze.2017 fot.Frederik.Clasen 300x200 - Domen Prevc polata na mamucie w Oberstdorfie!
Przebudowana 'Heini-Klopfer-Skiflugschanze’ w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)

Tym samym Domen Prevc znalazł się w kadrze na nadchodzące zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich, które odbędą się na przebudowanym obiekcie im. Heiniego Klopfera (HS-225) w Oberstdorfie. Będzie to debiut reprezentanta klubu SK Triglav Kranj w zmaganiach na skoczni mamuciej. Niepokoi jedynie… styl, który ostatnio prezentuje Prevc – głębokie wychylenie tuż po wyjściu z progu kilkukrotnie powodowało, że był on zmuszony kończyć niestabilne w locie próby rozpaczliwym lądowaniem. Ekstremalnie agresywny i niebezpieczny sposób latania młodego Słoweńca zauważył choćby znakomity były polski skoczek, Adam Małysz. Pozostaje mieć nadzieję, że z głową wtuloną między czuby nart, 17-latek będzie wyłącznie zachwycał dalekimi i bezpiecznymi lotami.

Dodajmy, że Domen Prevc wciąż jest najwyżej sklasyfikowanym słoweńskim skoczkiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Oberstdorfie towarzyszyć mu będzie ta sama szóstka, która bez większych sukcesów rywalizowała w czasie minionego weekendu w Willingen.

 

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ w lotach w Oberstdorfie:

  • Domen Prevc (3. miejsce w PŚ 2016/2017),
  • Peter Prevc (16.),
  • Jurij Tepes (21.),
  • Cene Prevc (33.),
  • Jernej Damjan (35.),
  • Anze Semenic (nieklasyfikowany),
  • Anze Lanisek (nieklasyfikowany).
 

Przypomnijmy, że podczas ostatnich konkursów Pucharu Świata w lotach rozrgywanych w Oberstdorfie (2013 r.), słoweńska ekipa (Tepes, Kranjec, Hvala, P.Prevc) wywalczyła trzecią lokatę w konkursie drużynowym, natomiast podczas zmagań indywidualnych najwyżej plasował się Peter Prevc (4. miejsce).

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz