You are currently viewing Francuskie kadry na zawody PŚ, problemy zdrowotne Ronana Lamy Chappuis

Francuskie kadry na zawody PŚ, problemy zdrowotne Ronana Lamy Chappuis

Ronan.Lamy .Chappuis WC.Innsbruck.2017 fot.Julia .Piatkowska - Francuskie kadry na zawody PŚ, problemy zdrowotne Ronana Lamy ChappuisPrzed nami kolejny etap rywalizacji w sezonie 2016/2017. Karuzela Pucharu Świata zawita do Niemiec i Austrii, gdzie w nadchodzący weekend zostaną rozegrane konkursy pań i panów. Poznaliśmy już nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować tam Francję. Pojawiła się także informacja o problemach zdrowotnych Ronana Lamy-Chappuis.

 

Lider Francuzów polata w Oberstdorfie, problemy zdrowotne Lamy-Chappuis

Skoczkowie, którzy walczą o Kryształową Kulę w sezonie 2016/2017 przez kolejny weekend pozostają w Niemczech, gdzie rywalizacja przenosi się z Willingen do Oberstdorfu. Areną zawodów rozgrywanych w dniach 3-5 lutego będzie zmodernizowana skocznia im. Heiniego Klopfera. Konkursy indywidualne będą doskonałą okazją do zapoznania się z mamucim obiektem, na którym w 2018 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich.

Descombes Sevoie Vincent WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Francuskie kadry na zawody PŚ, problemy zdrowotne Ronana Lamy Chappuis
Vincent Descombes Sevoie (fot. Julia Piątkowska)

Podczas konkursów w Bawarii, podobnie, jak przez większość tego sezonu, na starcie zobaczymy tylko jednego przedstawiciela Trójkolorowych. Honoru Francuzów będzie bronił Vincent Descombes Sevoie, który tej zimy zgromadził na swoim koncie 273 punkty. Podopieczny Gerarda Colina na półmetku sezonu zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego rekord życiowy w długości lotu narciarskiego ustanowiony podczas ubiegłorocznej rywalizacji na Vikersundbakken wynosi 230,5 metra.

Z obozu Francuzów, na kilka tygodni przed Mistrzostwami Świata w Lahti, docierają jednak także niepokojące informacje na temat stanu zdrowia drugiego z reprezentantów Trójkolorowych, Ronana Lamy-Chappuisa. Jak informuje tamtejsza federacja narciarska, 23-latek od początku sezonu zimowego skarżył się na stopniowo narastające bóle w dolnym odcinku kręgosłupa. Problemy z nerwem kulszowym uniemożliwiają mu udział w treningach, a okres przerwy i data powrotu do sprawności nie są jeszcze znane. Pod znakiem zapytania stoi występ Francuza w zbliżającym się światowym czempionacie w Finlandii.

 

Pięć zawodniczek powalczy o punkty w Hinzenbach

Lemare Lea WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Francuskie kadry na zawody PŚ, problemy zdrowotne Ronana Lamy Chappuis
Lea Lemare (fot. Julia Piątkowska)

Światowa czołówka skoczkiń przystąpi do rywalizacji w austriackim Hinzenbach, gdzie w sobotę i niedzielę zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. Areną zmagań elity będzie normalny obiekt (K-85 / HS-94), wchodzący w skład kompleksu skoczni Energie AG-SkisprungArena.

Decyzją sztabu szkoleniowego reprezentacji Francji, o kolejne pucharowe punkty powalczy pięć zawodniczek. W składzie Trójkolorowych na nadchodzące zawody znalazły się: Oceane Avocat Gros (45. miejsce w klasyfikacji generalnej), Coline Mattel (30. miejsce), Lucile Morat (21. miejsce) oraz sklasyfikowana jedną lokatę wyżej Lea Lemare. Szansę kolejnego występu wśród międzynarodowej elity dostała także 16-letnia Romane Dieu, która podczas ubiegłotygodniowego debiutu w Pucharze Świata zajęła 34. i 35. lokatę.

 

źródło: ffs.fr

 

Dodaj komentarz