You are currently viewing Kwoty startowe na 6. period sezonu, mniej Polaków poskacze w PK
Kamil Stoch, Piotr Żyła, w tle Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Kwoty startowe na 6. period sezonu, mniej Polaków poskacze w PK

Stoch.Zyla fot.Julia .Piatkowska Bischofshofen.2017 - Kwoty startowe na 6. period sezonu, mniej Polaków poskacze w PKZawody Pucharu Świata w Willingen, Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen oraz FIS Cup w Eau Claire były ostatnimi w piątym periodzie sezonu 2016/2017. Tym samym poznaliśmy kwoty startowe na szósty period, które wyraźnie pokazują słabnącą siłę polskiego zaplecza. W Pucharze Świata biało-czerwoni utrzymali stan posiadania.

 

Puchar Świata

Wank Andreas A.Cis  300x199 - Kwoty startowe na 6. period sezonu, mniej Polaków poskacze w PK
Andreas Wank (fot. Anna Cis)

Podobnie jak w minionym periodzie sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji na czele z trenerem Stefanem Horngacherem będzie mógł nominować do zawodów Pucharu Świata sześciu zawodników. Z największej, 7-osobowej kwoty startowej podczas konkursów w Oberstdorfie, Sapporo i PyeongChang będą mogli skorzystać Austriacy, Niemcy oraz Słoweńcy. Stało się tak za sprawą dobrych występów Clemensa Aignera, Anze Laniska i Andreasa Wanka w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Taką samą liczbę zawodników jak Polacy, będzie mógł wystawić do zmagań także trener Norwegów.

Kwoty startowe na PŚ 2016/2017, VI period
(Oberstdorf, Sapporo, PyeongChang)
kraj
kwota startowa
Austria
7
Niemcy
7
Słowenia
7
Norwegia
6
Polska
6
Czechy
5
Japonia
5
Rosja
4
Finlandia
3
Francja
3
Kanada
3
Stany Zjednoczone
3
Szwajcaria
3
Inne reprezentacje
2
 

Puchar Kontynentalny

Lackner Thomas FIS.Cup .Szczyrk.2016 fot.Bartosz.Leja  300x199 - Kwoty startowe na 6. period sezonu, mniej Polaków poskacze w PK
Thomas Lackner (fot. Bartosz Leja)

Inaczej sytuacja wygląda w cyklu Pucharu Kontynentalnego. Wyniki osiągane podczas piątego periodu spowodowały spore przetasowania w kwotach startowych. W narciarskich zawodach "drugiej ligi" będzie mogło teraz startować tylko czterech Polaków. Z najwyższego limitu będą mogli natomiast skorzystać Austriacy (za sprawą udanych startów Thomasa Lacknera w cyklu FIS Cup) i Niemcy (dzięki wynikom Moritza Baera). Stan posiadania zwiększyli również Finowie, którzy podobnie jak biało-czerwoni, będą mogli toczyć sportową batalię czteroosobowym zespołem. Sześcioosobowe ekipy podczas konkursów PK będą udziałem Norwegów i Słoweńców.

Kwoty startowe na PK 2016/2017, VI period
(Erzurum, Brotterode, Planica, Iron Mountain)
kraj
kwota startowa
Austria
7
Niemcy
7
Norwegia
6
Słowenia
6
Finlandia
4
Polska
4
Inne reprezentacje
3
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz