You are currently viewing PŚ Pań Hinzenbach: Kolejne zwycięstwo Sary Takanashi

PŚ Pań Hinzenbach: Kolejne zwycięstwo Sary Takanashi

Takanashi Sara WSC.Falun .Japan fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Hinzenbach: Kolejne zwycięstwo Sary Takanashi
Japonka Sara Takanashi kontynuuje marsz po czwartą w karierze Kryształową Kulę. W sobotnich zawodach Pucharu Świata na skoczni Aigner-Schanze (K-85 / HS-94) w austriackim Hinzenbach nie dała większych szans rywalkom. Na podium stanęły także dwie reprezentantki Niemiec – Katharina Althaus oraz mistrzyni świata z Falun i mistrzyni olimpijska z Soczi Carina Vogt.

Seria próbna:

W rundzie treningowej poprzedzającej konkurs najlepszy skok oddała Katharina Althaus. Niemka skoczyła 91 m. Drugi wynik osiągnęła Carina Vogt (89,5 m). Trzecia była Austriaczka Chiara Hoelzl (87 m). Sara Takanashi z krótszego rozbiegu uzyskałą szósty rezultat, z odległością 84,5 m.

Wyniki serii próbnej »

I seria:

W I serii Sara Takanashi oddała skok na 87,5 metra. Co ciekawe, nie odjęto jej ani nie dodano punktów za wiatr – uśredniony pomiar wyniósł 0 m/s. Chiara Hoelzl skoczyła pół metra dalej od Japonki, ale ze względu na identyczną notę za styl oraz ujęty 1 punkt za warunki wietrzne, zajmowała miejsce ex aequo z liderką PŚ. Trzecia w tabeli Katharina Althaus osiągnęła najlepszą odległość serii – 89 m. Za wiatr została jej odjęta wartość 3,2 pkt.

Blisko pierwszej „trójki” plasowała się Carina Vogt (88,5 m), która traciła do Althaus tylko 0,7 pkt. Piąte miejsce zajmowała wiceliderka klasyfikacji generalnej, Japonka Yuki Ito (85,5 m). Norweżka Maren Lundby, która ostatnio świetnie spisywała się w PŚ, zajmowała 9. miejsce ze sporą stratą do najlepszych.

II seria:

W rundzie finałowej Takanashi zdystansowała pozostałe zawodniczki skokiem na 91 m. Na drugie miejsce wskoczyła Althaus (88,5 m), a podium uzupełniła Vogt (87 m). Utytułowana Niemka wykorzystała słabszy skok Chiary Hoelzl. Austriaczka, stojąca przed szansą na pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo, lądowała na 82 metrze zeskoku i ostatecznie została sklasyfikowana na 6. pozycji. Wyprzedziły ją jeszcze Ito (85 m) i doświadczona rodaczka Daniela Iraschko-Stolz (86,5 m).

W najlepszej „10” zawodów zmieściły się jeszcze kolejno: Japonka Yuka Seto (84,5 i 87 m), Maren Lundby (82,5 i 85 m), Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (82,5 i 83 m) oraz Niemka Svenja Wuerth (81 i 83,5 m).

Polki nie startują w Hinzenbach.


Pełne wyniki zawodów »

W klasyfikacji generalnej prowadzi Takanashi (1092 pkt.). Druga jest Ito (892 pkt.), a trzecia Lundby (729 pkt.). Kolejne zawody na skoczni normalnej w Hinzenbach odbędą się w niedzielę o godz. 13:00.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz