You are currently viewing PŚ Pań Hinzenbach: Takanashi znów nie dała szans rywalkom

PŚ Pań Hinzenbach: Takanashi znów nie dała szans rywalkom

Takanashi Sara WC.Oslo .2016 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Hinzenbach: Takanashi znów nie dała szans rywalkom
Japonka Sara Takanashi wygrała niedzielny konkurs Pucharu Świata na normalnej skoczni Aigner-Schanze (K-85 / HS-94) w austriackim Hinzenbach. Liderka PŚ z blisko pięciopunktową przewagą wyprzedziła mistrzynię świata i złotą medalistkę olimpijską, reprezentantkę Niemiec Carinę Vogt. Na podium stanęła także trzecia skoczkini klasyfikacji generalnej cyklu, Norweżka Maren Lundby.


Seria próbna:
Rundę próbną przed zawodami wygrała Takanashi – z bardzo dobrą odległością 93 m. Drugi wynik zanotowała Niemka Katharina Althaus (90,5 m), a trzeci Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (89,5 m).

Wyniki serii próbnej »

I seria:
W sobotę Sara Takanashi prowadziła po pierwszej serii ex aequo z reprezentującą Austrię Chiarą Hoelzl, po czym ostatecznie nie miała problemu z samodzielnym triumfem. W konkursie niedzielnym postanowiła najwyraźniej od razu odskoczyć rywalkom. Dzięki skokowi na 89 m prowadziła z przewagą niecałych 5 punktów nad Cariną Vogt (88 m).

Trzecie miejsce zajmowała Althaus (86 m). Niewiele traciły do niej Hoelzl (86 m), Norweżka Maren Lundby (85,5 m), Iraschko-Stolz (86 m) i Niemka Svenja Wuerth (85,5 m). „Dopiero” 10. miejsce zajmowała wiceliderka PŚ, Japonka Yuki Ito (82,5 m).

II seria:
Ósme zwycięstwo w sezonie i pięćdziesiąte drugie w karierze Sary Takanashi stało się faktem. W rundzie finałowej Japonka osiągnęła odległość dnia – 92 m. Drugie miejsce obroniła Vogt (strata 4,8 pkt. do Takanashi), po skoku o metr krótszym. W stosunku do sytuacji po I serii, zmiany nastąpiły na kolejnych miejscach. Na najniższy stopień podium „wskoczyła” Maren Lundby. Wystarczył jej do tego skok na 89,5 m.

Tuż za podium uplasowała się Daniela Iraschko-Stolz (89 m). Ostatecznie na piątym miejscu została sklasyfikowana trzecia po I serii Katharina Althaus (87,5 m). Szósta była Chiara Hoelzl (87,5 m). Awans zanotowała Yuki Ito, której skok na 89,5 m pozwolił zakończyć rywalizację na 7. pozycji. Pierwszą „dziesiątkę” uzupełniły kolejno: Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (85 i 87,5 m), Svenja Wuerth (85,5 i 87 m) oraz Słowenka Maja Vtic (83 i 87 m).

Polki nie startowały w Hinzenbach.

Pełne wyniki zawodów »

W klasyfikacji generalnej wyraźnie prowadzi Sara Takanashi, której triumf w PŚ wydaje się niezagrożony. Japonka zgromadziła 1195 pkt. Druga jest jej rodaczka Yuki Ito (928 pkt.), a trzecia – Norweżka Maren Lundby (789 pkt.). Kolejne zawody odbędą się w dniach 11-12 lutego w słoweńskim Ljubnie.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz