You are currently viewing Przetarg na modernizację zeskoku Wielkiej Krokwi unieważniony!

Przetarg na modernizację zeskoku Wielkiej Krokwi unieważniony!

DSC 0014 - Przetarg na modernizację zeskoku Wielkiej Krokwi unieważniony!Pod koniec zeszłego tygodnia upłynął termin składania ofert w pierwszym przetargu, który miał wyłonić wykonawcę drugiego etapu modernizacji Wielkiej Krokwi. Jak poinformował Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem, do konkursu przystąpiło 7 firm, jednak zakopiańscy włodarze podjęli decyzję o unieważnieniu postępowania z powodów finansowych.

 

Kilkanaście dni temu za pośrednictwem naszego portalu informowaliśmy, że włodarze Centralnego Ośrodka Sportu w stolicy polskich Tatr postanowili ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę drugiej części prac budowlanych na dużym obiekcie w Zakopanem. Cała procedura związana z konkursem ofert rozpoczęła się 19 stycznia, a 3 lutego, kwadrans po godzinie 10:00, odbyło się oficjalne otwarcie ofert złożonych przez firmy zainteresowane przeprowadzeniem inwestycji.

Jak wcześniej informowali włodarze COS-OPO w Zakopanem, swoje propozycje wraz z wyceną kosztu prac modernizacyjnych, które obejmą m.in. zeskok Wielkiej Krokwi, w wyznaczonym terminie złożyło siedmiu wykonawców. Wśród potencjalnych kandydatów na przeprowadzenie ostatniego etapu przebudowy skoczni, którzy na swoją pracę dają od 5 do 7 lat gwarancji, znalazła się firma Nowator ze Spytkowic będąca wykonawcą pierwszej części robót na zakopiańskim obiekcie. Niestety zaproponowana wycena kosztów znacznie przekracza kwotę brutto wynoszącą około 7,5 mln zł, którą na wykonanie inwestycji zamierza przeznaczyć Centralny Ośrodek Sportu.

Wydaje się, że największy problem, podobnie jak w przypadku wcześniejszych przetargów na modernizację skoczni im. Stanisława Marusarza, będą stanowiły kwestie finansowe. Spośród wszystkich ofert, które napłynęły do COS-u, nawet najniższa wycena inwestycji zgłoszona przez konsorcjum firm z Zakopanego i Białego Dunajca, przewyższała kwotę przeznaczoną na wykonanie prac modernizacyjnych.

W związku z tym, że wszystkie przedstawione oferty przewyższają cenę, którą zamierza przeznaczyć zamawiający,  odpowiedzialny za przebudowę Wielkiej Krokwi, dyrektor COS-OPO w Szczyrku Grzegorz Kotowicz, wydał zawiadomienie o unieważnieniu postępowania przetargowego. W uzasadnieniu decyzji czytamy, że według stanu na dzień 7 lutego 2017 roku, COS w Zakopanem nie ma możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierza przeznaczyć na wykonanie prac budowlanych, do ceny najkorzystniejszej oferty.

Włodarze Ośrodka Przygotowań Olimpijskich pod Giewontem nie ogłosili jeszcze kolejnego przetargu na modernizację areny styczniowych konkursów Pucharu Świata.

 

Pełna informacja z otwarcia ofert (do pobrania) >>>

Informacja o unieważnieniu przetargu (do pobrania) >>>

 

źródło: bip.cos.pl

 

Dodaj komentarz