You are currently viewing Rosjanie bez Vassilieva w Azji, nominacje na MŚ w Lahti (aktualizacja)
Dimitry Vassiliev (fot. Frederik Clasen)

Rosjanie bez Vassilieva w Azji, nominacje na MŚ w Lahti (aktualizacja)

IMG 0280 - Rosjanie bez Vassilieva w Azji, nominacje na MŚ w Lahti (aktualizacja)Najbliższy tydzień rywalizacji w Pucharze Świata upłynie pod znakiem konkursów rozgrywanych w  japońskim Sapporo i koreańskim PyeongChang. We wtorek rosyjska federacja podała nazwiska czterech zawodników, którzy powalczą o kolejne punkty w zawodach elity. Rosjanie podali także wstępne nominacje na Mistrzostwa Świata w Lahti.

 

Czwórka Rosjan wystartuje podczas konkursów w Azji

Opiekun rosyjskich skoczków, Alexander Arefiev, ogłosił we wtorek nazwiska zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji podczas azjatyckich konkursów Pucharu Świata rozgrywanych w japońskim Sapporo (10-12 lutego) oraz koreańskim PyeongChang (14-16 lutego).

8H7A2010 300x199 - Rosjanie bez Vassilieva w Azji, nominacje na MŚ w Lahti (aktualizacja)
Evgeniy Klimov (fot. Julia Piątkowska)

Decyzją sztabu szkoleniowego wśród czwórki zawodników znaleźli się dwaj skoczkowie, którzy w tym sezonie nie mieli jeszcze okazji zaprezentowania się podczas zawodów na najwyższym światowym poziomie. Kraj ze stolicą w Moskwie podczas indywidualnych konkursów w Japonii i Korei będzie reprezentował Alexey Romashov, który ostatni start w międzynarodowej elicie zanotował w grudniu 2015 roku, kiedy karuzela Pucharu Świata zawitała do Niżnego Tagiłu. W obecnym sezonie, 24-latek startował w kilku konkursach Pucharu Kontynentalnego, jednak nie notował zbyt dobrych rezultatów. W podobnej sytuacji, co starszy kolega z drużyny narodowej jest złoty medalista tegorocznej Uniwersjady, Aleksandr Bazhenov.

O sile rosyjskiej drużyny narodowej, która aktualnie zajmuje 7. pozycję w Pucharze Narodów,  w czasie azjatyckiej rywalizacji będą stanowili jej dwaj czołowi zawodnicy – Denis Kornilov, sklasyfikowany na 36. miejscu w gronie najlepszych skoczków globu oraz Evgenyi Klimov, 17. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2016/2017.

Opiekun rosyjskiej kadry zadecydował, że podczas indywidualnych zmagań w Sapporo i PyeongChang nie weźmie udziału Dmitry Vassiliev, który w Oberstdorfie zdobył pierwsze w tym sezonie punkty  do klasyfikacji Pucharu Świata.

 

Niespodzianki w składzie na Mistrzostwa Świata w Lahti

We wtorek poznaliśmy także nazwiska sportowców, którzy znaleźli się we wstępnym składzie reprezentacji Rosji na 41. Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które od 21 lutego do 5 marca 2017 roku będą rozgrywane w fińskim Lahti. Decyzją sztabów trenerskich, które w kraju nad Wołgą odpowiadają za skoki narciarskie, nominację otrzymało łącznie 10 zawodników i zawodniczek.

IMG 0210 - Rosjanie bez Vassilieva w Azji, nominacje na MŚ w Lahti (aktualizacja)
Irina Avvakumova (fot. Frederik Clasen)

Podobnie jak w przypadku nominacji na azjatyckie konkursy, w składzie Sbornej początkowo dość nieoczekiwanie nie znalazł się Vassiliev, który ośmiokrotnie stawał do walki o medale na najważniejszej narciarskiej imprezie. Nieobecność 37-letniego skoczka z Ufy we wstępnym składzie Rosji na światowy czempionat, nie wykluczał jednak jego wyjazdu do Lahti, ponieważ sztaby szkoleniowe wciąż mogą we wstępnych składach wprowadzać roszady. Póki co nominację na najważniejszą imprezę w tym sezonie otrzymali: Alexey Romashov, Aleksandr Bazhenov, Denis Kornilov oraz Evgeniy Klimov. Rosjanie wysłali także zgłoszenie Michaila Maksimochkina, który niedawno został ojcem.

Ostatecznie, mimo nieobecności na wstępnej liście zgłoszeń, podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti wystąpi Dimitry Vassiliev. Decyzją trenera Alexandra Arefieva, 37-letni skoczek z Ufy zastąpi Michaiła Maksimokchina, którego nazwisko widniało pierwotnie wśród nominowanych reprezentantów kraju nad Wołgą. Dla najbardziej doświadczonego zawodnika Sbornej będzie to 9. indywidualny start na imprezie rangi mistrzowskiej.

Znacznie mniej niespodzianek kadrowych przyniosła wstępna selekcja do składu żeńskiej drużyny narodowej. Najmocniejszym punktem Rosjanek będzie bez wątpienia Irina Avvakumova, która w obecnym sezonie Pucharu Świata zalicza się do czołowych zawodniczek. Trzykrotna uczestniczka Mistrzostw Świata, w Finlandii będzie mogła liczyć na wsparcie swoich solidnie skaczących koleżanek Anastasii Barannikovej oraz Sofii Tikhonovej. Skład uzupełniły mniej doświadczone: Alexandra Kustova i Ksenia Kablukova.

 

źródło: skijumpingrus.ru

 

Dodaj komentarz