You are currently viewing Skład Austriaków na konkursy w Azji, walka z czasem Schlierenzauera

Skład Austriaków na konkursy w Azji, walka z czasem Schlierenzauera

Schlierenzauer Gregor Zakopane fot.B.Leja  - Skład Austriaków na konkursy w Azji, walka z czasem SchlierenzaueraW najbliższym czasie zawody Pucharu Świata przenoszą się do Azji, gdzie najlepsi skoczkowie będą rywalizować w japońskim Sapporo oraz w koreańskim PyeongChang. Na największy kontynent globu trener Austriaków Heinz Kuttin nie zabierze dwóch swoich weteranów, Andreasa Koflera i Gregora Schlierenzauera, którzy z różnych powodów będą w tym czasie trenować w ojczyźnie.

 

Kraft Stefan WC.Oslo .2016.belka fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Skład Austriaków na konkursy w Azji, walka z czasem Schlierenzauera
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Dla reprezentacji Austrii weekend w niemieckim Oberstdofie miał słodko-gorzki smak. Z jednej strony po raz pierwszy w tym sezonie udało się przedstawicielowi tej nacji sięgnąć po podwójny triumf, który stał się udziałem Stefana Krafta. Z drugiej jednak strony kibiców zmartwił niebezpieczny upadek powracającego po długiej przerwie do pucharowej rywalizacji Gregora Schlierenzauera. Rekordzista pod względem liczby zwycięstw w konkursach Pucharu Świata nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale do Azji nie poleci i w kraju spróbuje dojść do pełnej dyspozycji zdrowotnej przed rozpoczynającymi się za dwa tygodnie Mistrzostwami Świata w Lahti.

Kofler Andreas WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Skład Austriaków na konkursy w Azji, walka z czasem Schlierenzauera
Andreas Kofler (fot. Julia Piątkowska)

Oprócz niego w Sapporo oraz podczas próby przedolimpijskiej w PyeongChang, podobnie jak w Oberstdorfie, nie wystąpi Andreas Kofler, który w ojczyźnie zamierza w spokoju pracować nad powrotem do dobrej formy i przygotowywać się do imprezy sezonu. Konkursów azjatyckich nie zamierzają opuszczać za to liderzy kadry znajdujący się w gronie dziesięciu najlepszych zawodników tej zimy: Stefan Kraft, Michael Hayboeck i Manuel Fettner. Poza nimi selekcjoner powołał także czterech młodych skoczków, z których dwóch nie zdobyło w tym sezonie jeszcze żadnych punktów do klasyfikacji generalnej.

 

Skład reprezentacji Austrii na PŚ w Azji:

  • Stefan Kraft (3. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Michael Hayboeck (5. miejsce)
  • Manuel Fettner (8. miejsce)
  • Markus Schiffner (35. miejsce)
  • Clemens Aigner (56. miejsce)
  • Philipp Aschenwald (nieklasyfikowany)
  • Stefan Huber (nieklasyfikowany)

 

źródło: oesv.at

Dodaj komentarz