You are currently viewing Sześcioro reprezentantów USA na Lahti, wystartuje mistrzyni świata

Sześcioro reprezentantów USA na Lahti, wystartuje mistrzyni świata

Hendrickson Sarah WC.Oslo .2013 1200 fot.Stefan.Piwowar - Sześcioro reprezentantów USA na Lahti, wystartuje mistrzyni świataWielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata, które w tym roku gościć będą w Lahti (w dniach 22 lutego – 5 marca). Tym razem karty odkryły amerykańskie sztaby szkoleniowe, które ogłosiły reprezentacyjne składy na czempionat. Do Finlandii pojedzie 4 skoczków oraz 2 skoczkinie ze Stanów Zjednoczonych. W tym gronie będzie utytułowana Sarah Hendrickson.

 

Skład Reprezentacji Stanów Zjednoczonych na MŚ:

  • Kevin Bickner (45. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Michael Glasder (63. miejsce w PŚ 2016/17; 59. miejsce w PK 2016/17)
  • William Rhoads (nieklasyfikowany w PŚ 2016/17; 82. miejsce w PK 2016/17)
  • Casey Larson (nieklasyfikowany w PŚ 2016/17; 112. miejsce w PK 2016/17)
 

Amerykanie w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym

IMG 0323 - Sześcioro reprezentantów USA na Lahti, wystartuje mistrzyni świata
Kevin Bickner (fot. Frederik Clasen)

W tym sezonie reprezentacja Stanów Zjednoczonych nie może pochwalić się zawodnikiem, który byłby w stanie regularnie punktować w zawodach najwyższej rangi. Dotąd punkty Pucharu Świata na swoim koncie zapisywali dwaj Amerykanie. Pierwszy z nich, Kevin Bickner, regularnie startuje w PŚ, jednak do pierwszej „30” wszedł tylko trzykrotnie – w Klingenthal został sklasyfikowany na 23. miejscu, natomiast na skoczni do lotów narciarskich w Oberstdorfie zajął kolejno 24. i 26. miejsce. Drugi z nich, Michael Glasder, punktował raz, w zeszłotygodniowych lotach na niemieckim "mamucie", zapisując na swoim koncie jeden punkt za 30. lokatę. Nieco bardziej zadowolony mógł być z swoich występów w Pucharze Kontynentalnym. W rundzie finałowej zmieścił się trzykrotnie (16. i 19. miejsce w Titisee-Neustadt oraz 11. miejsce w Bischofshofen). W zawodach tej samej rangi brali udział także: William Rhoads (15. i 19. miejsce w Bischofshofen) oraz Casey Larson (24. miejsce w Titisee-Neustadt).

Jestem bardzo podekscytowany pracą z tą reprezentacją. Lato w naszym wykonaniu było świetne i pomimo że jesteśmy dopiero w połowie sezonu zimowego, niemal każdy z naszych zawodników pobił swój życiowy rezultat, więc z optymizmem patrzymy na Lahti – przyznał szkoleniowiec amerykańskich zawodników, Clint Jones.

 

Powalczą także Amerykanki

Englund Nita WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Sześcioro reprezentantów USA na Lahti, wystartuje mistrzyni świata
Nita Englund (fot. Julia Piątkowska)

W światowym czempionacie w fińskim Lahti na normalnym obiekcie HS-100 o medale powalczą także panie. Stany Zjednoczone będą tam reprezentować dwie zawodniczki. Największe nadzieje na lokatę w czołówce można wiązać z występem Sary Hendrickson. 22-letnia skoczkini z Salt Lake City to jedna z najbardziej utytułowanych żeńskich przedstawicielek tego sportu. Na swoim koncie ma m.in. Kryształową Kulę zdobytą w historycznym, pierwszym sezonie Pucharu Świata kobiet, a także tytuł mistrzowski zdobyty w 2013 roku we włoskim Val di Fiemme. W tegorocznej edycji PŚ Hendrickson zajmuje aktualnie 12. pozycję, a najlepszym uzyskanym przez nią wynikiem jest 8. miejsce w grudniowych zawodach w norweskim Lillehammer.

Drugą z podopiecznych słoweńskiego trenera, Vasji Bajca, będzie Nita Englund (18. miejsce w PŚ 2016/2017), która tej zimy najwyżej plasowała się w austriackim Hinzenbach, na 11. pozycji.

Dodajmy, że podczas MŚ w Lahti zostanie także rozegrany konkurs drużyn mieszanych, a biorąc pod uwagę całkiem wyrównany poziom ekipy ze Stanów Zjednoczonych, Amerykanie mogą w tej rozgrywce liczyć na przyzwoity rezultat.

 

 

źródło: informacja własna / usanordic.org

 

Dodaj komentarz