You are currently viewing PŚ Pań Ljubno: Lundby wygrywa pod nieobecność liderek

PŚ Pań Ljubno: Lundby wygrywa pod nieobecność liderek

Lundby Maren WSC.MS .Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Ljubno: Lundby wygrywa pod nieobecność liderek
W sobotnich zawodach Pucharu Świata kobiet na skoczni normalnej w  słoweńskim Ljubnie (K-85 / HS-95) zwyciężyła Norweżka Maren Lundby. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, a podium uzupełniła Niemka Katharina Althaus. W Słowenii nie startują dwie czołowe zawodniczki klasyfikacji PŚ – Japonki Sara Takanashi i Yuki Ito.

 

Pod nieobecność Takanashi i Ito, na faworytkę zawodów w Ljubnie typowano Maren Lundby. Choć wczoraj dotknęły ją niespodziewane problemy (sprzęt reprezentantek Norwegii nie dotarł na miejsce o czasie), w dzisiejszych zawodach Norweżka spełniła oczekiwania fanów skoków narciarskich. Z odległościami 92,5 oraz 95 metrów odnotowała pewną wygraną, z przewagą 5,6 pkt. nad mistrzynią świata z 2011 roku Danielą Iraschko-Stolz (90 i 94,5 m). To czwarte zwycięstwo i ósme w sezonie podium Lundby, która umocniła się na trzecim miejscu w klasyfikacji PŚ.

Trzecią pozycję zajęła Niemka Katharina Althaus (89,5 i 92 m). O miejsce na podium walczyła ze swoją utytułowaną rodaczką Cariną Vogt (89,5 i 92,5 m). Po I serii koleżanki z kadry zajmowały ex aequo trzecią lokatę. Althaus okazała się lepsza różnicą zaledwie 0,6 pkt. Na piątym miejscu sklasyfikowano największą nadzieję gospodarzy na podium, Emę Klinec. Tegoroczna wicemistrzyni świata juniorek skoczyła 89,5 i 91 m. Szósta była reprezentantka Jacqueline Seifriedsberger (89 i 91,5 m).

Dobry występ, zakończony siódmym miejscem, zanotowała nadzieja włoskich skoków – Manuela Malsiner (90,5 i 94,5 m). W najlepszej „10” zmieściły się jeszcze Niemka Svenja Wuerth (92,5 i 93,5 m), Austriaczka Chiara Hoelzl (87,5 i 91 m) oraz Słowenka Maja Vtic (87 i 89 m).

Zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie – większość zawodniczek z najlepszej „30” notowała odległości powyżej punktu K.

Polki Kinga Rajda, Anna Twardosz i Magdalena Pałasz zakończyły rywalizację na starcie w przedpołudniowej serii kwalifikacyjnej.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Sara Takanashi (1195 pkt.), przed Yuki Ito (928 pkt.) i Lundby (889 pkt.). Kolejne zawody w Ljubnie odbędą się w niedzielę o godz. 13:00.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz