You are currently viewing Schuster uzupełnił kadrę na MŚ w Lahti. „Zasłużyli na nominację”
Stephan Leyhe (fot. Julia Piątkowska)

Schuster uzupełnił kadrę na MŚ w Lahti. „Zasłużyli na nominację”

Leyhe Stephan WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska - Schuster uzupełnił kadrę na MŚ w Lahti. "Zasłużyli na nominację"Znamy ostateczny skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa w Lahti. Pewni wyjazdu na czempionat w Finlandii już wcześniej byli trzej wyróżniający się w tym sezonie skoczkowie - Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler i Richard Freitag. Po dobrych występach w Azji, szansę od trenera Wernera Schustera otrzymali także Stephan Leyhe oraz Karl Geiger.

 

Sezon 2016/17 jak dotąd jest udany dla reprezentacji Niemiec. Skoczkowie Wernera Schustera w tej chwili zajmują 3. miejsce w Pucharze Narodów, tracąc niewiele punktów do wyprzedzających ich bezpośrednio Austriaków. Ponadto Niemcom, jako jedynym, udało się w tym sezonie pokonać w zawodach drużynowych Polaków.

Indywidualnie w pierwszej "dziesiątce" klasyfikacji Pucharu Świata plasują się Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler, dwunasty jest Richard Freitag. Ci trzej skoczkowie mieli pewne miejsce w składzie na Lahti, ponieważ spełnili wymagania krajowej federacji, dwukrotnie zajmując miejsca w najlepszej "szóstce" zawodów PŚ.

Geiger Karl Wisla fot.B.Leja  300x200 - Schuster uzupełnił kadrę na MŚ w Lahti. "Zasłużyli na nominację"
Karl Geiger, fot. Bartosz Leja

O pozostałe dwa miejsca niemieccy skoczkowie toczyli wewnętrzną rywalizację. Najlepsi okazali się w niej Stephan Leyhe oraz Karl Geiger - i to oni dostaną szansę na występ w Finlandii. Leyhe odnotował bardzo dobre występy w Korei - był 5. i 12. Geiger w konkursie na skoczni dużej w PyeongChang zajął 9. miejsce, a na obiekcie normalnym wygrał kwalifikacje i plasował się na 6. pozycji po I serii (ostatecznie był 25.).

Trener Werner Schuster w krótkich słowach na antenie telewizji ARD odniósł się do swojej decyzji. - Leyhe i Geiger osiągali dobre wyniki przez cały sezon. Zasłużyli na tę nominację - skomentował austriacki szkoleniowiec.

Szansę na dołączenie do składu miał też m.in. Andreas Wank. Mistrz świata juniorów z 2008 roku ostatni przed Lahti konkurs zakończył wyżej w tabeli od Leyhe i Geigera (na 9. miejscu), jednak wcześniej nie radził sobie tak dobrze - ani razu nie znalazł się nawet w pierwszej "15".

Na mistrzostwach zabraknie obrońcy tytułu z dużej skoczni, Severina Freunda, który zmaga się z kontuzją kolana.

 

źródło: sport.de

 

Dodaj komentarz