You are currently viewing Skład Polaków na PK w Planicy, Zniszczoł powraca do rywalizacji
Aleksander Zniszczoł, fot. Julia Piątkowska

Skład Polaków na PK w Planicy, Zniszczoł powraca do rywalizacji

- Skład Polaków na PK w Planicy, Zniszczoł powraca do rywalizacjiPodczas gdy zawodnicy nominowani przez trenerów poszczególnych reprezentacji do startu w Mistrzostwach Świata w fińskim Lahti będą się przygotowywać do najważniejszej imprezy sezony, w słoweńskiej Planicy odbędą się kolejne konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na starcie pojawi się tradycyjnie czterech biało-czerwonych.

 
Muranka Klemens MSL.Kulm .2016 fot.J.Piatkowska 300x200 - Skład Polaków na PK w Planicy, Zniszczoł powraca do rywalizacji
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

Polscy skoczkowie kontynuują starty w Pucharze Kontynentalnym czteroosobowym składem zgodnie z obowiązującą w szóstym periodzie sezonu limitem startowym. Liderem ekipy podczas zawodów w Słowenii będzie Klemens Murańka, który podczas ostatnich tygodni udowadniał, że na chwilę obecną jest skoczkiem solidnie punktującym w narciarskiej "drugiej lidze". 22-letni zakopiańczyk zajmuje aktualnie 16. lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu. Na Bloudkovej Velikance (K-125 / HS-139) zaprezentuje się także trzecie polskie ogniwo w PK, reprezentant kadry B, Jakub Wolny (40. miejsce w "generalce"). Do zmagań w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej po prawie trzech tygodniach przerwy powróci Aleksander Zniszczoł (42. w PK 2016/2017). Skład uzupełni podopieczny trenera Maciusiaka z juniorskiej kadry C, Paweł Wąsek (122. miejsce w PK 2016/2017).

Planica Bloudkova.Velikanka fot.planica.si 300x198 - Skład Polaków na PK w Planicy, Zniszczoł powraca do rywalizacji
Planica - 'Bloudkova Velikanka' / Planica Nordic Center (fot. planica.si)

Dodajmy, że w zeszłotygodniowych zawodach Pucharu Kontynentalnego, które zostały rozegrane na Inselbergschanze (HS-117) w niemieckim Brotterode, najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był wspomniany Murańka - zajął 5. i 6. miejsce. W porównaniu do ówczesnego składu biało-czerwonych, ze startami pożegnał się Bartłomiej Kłusek. Jego miejsce zajął właśnie Zniszczoł.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznych konkursów cyklu PK w Planicy najmocniejszym reprezentantem naszego kraju był Piotr Żyła, który dwukrotnie plasował się na czwartej pozycji. Punktowali ponadto: Klemens Murańka (11. i 15. miejsce), Jan Ziobro (22. miejsce), Jakub Wolny (23. i 8. miejsce) oraz Krzysztof Biegun (19. miejsce).

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz