You are currently viewing Falun 2015 / Lahti 2017 – Vogt pogodziła faworytki, czy znów zaskoczy? (FOTO)

Falun 2015 / Lahti 2017 – Vogt pogodziła faworytki, czy znów zaskoczy? (FOTO)

Ito Vogt Iraschko Stolz Falun.2015 fot.Julia .Piatkowska - Falun 2015 / Lahti 2017 - Vogt pogodziła faworytki, czy znów zaskoczy? (FOTO)Sezon 2014/2015 należał do dwóch skoczkiń narciarskich – Danieli Iraschko-Stolz i Sary Takanashi. Kryształową Kulę zdobyła Austriaczka, a tuż za nią uplasowała się wówczas Japonka. Wcześniej obie zmierzyły się jednak w walce o medale światowego czempionatu w Falun. Były faworytkami. Pogodziła je jednak reprezentantka Niemiec, Carina Vogt.

 

Po pierwszej serii konkursowej liderką konkursu zgodnie z oczekiwaniami była dominująca tamtej zimy IraschkoStolz, która na obiekcie HS-100 poszybowała 92,5 metra. Drugie miejsce zajmowała trzecia w klasyfikacji generalnej PŚ Vogt (91,5 m), a trzecia była sensacyjnie Kanadyjka Taylor Henrich (90,5 m). Dopiero na dziewiątej pozycji plasowała się japońska faworytka, Sara Takanashi (90,0 m), która nie do końca wytrzymała presję chwiejąc się podczas lądowania.

Finałowa runda należała już do reprezentantki Niemiec, która w 2014 roku w podobnym stylu odebrała rywalkom marzenie o olimpijskim złocie w Soczi. Vogt najlepiej w całej stawce wytrzymała presję lądując na 92 metrze. Zaatakowała także druga z zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni, Yuki Ito (89,0 / 93,0 m). Ostatecznie Vogt zaskakując po raz drugi narciarski świat sięgnęła po złoto, do Ito powędrowało srebro, a trzecią lokatą i brązowym medalem musiała się zadowolić Iraschko-Stolz (89 metrów w finale).

Tuż poza podium rywalizację ukończyła Takanashi, piąta była Henrich, a czołową szóstkę uzupełniła broniąca tytułu mistrzowskiego z Val di Fiemme Amerykanka Sarah Hendrickson.

Pełne wyniki konkursu >>>

W tym roku w gronie faworytek również znajduje się większość wymienionych powyżej skoczkiń. Główną kandydatką do złota jest oczywiście Takanashi, która już zapewniła sobie Kryształową Kulę. Wyjątkowo często udało się ją przeskakiwać najgroźniejszej norweskiej rywalce, Maren Lundby, a także koleżance z drużyny, Yuki Ito. O lokaty na podium z pewnością ambitnie powalczą Austriaczki (Iraschko-Stolz, Seifriedsberger), a także utalentowana młoda Niemka, Katharina Althaus. O niespodziankę postara się świeżo upieczona mistrzyni świata juniorów, Włoszka Manuela Malsiner. A może ponownie wszystkich pogodzi Carina Vogt? Tego dowiemy się już w piątek. W czwartek panie zmierzą się w kwalifikacjach.

Pełny program rywalizacji kobiet podczas MŚ w Lahti >>>

 

Fotorelacja z konkursu kobiet w ramach MŚ w Falun:

 

fotorelacja: Julia Piątkowska
informacja własna

 

Dodaj komentarz