Po czwartkowych oficjalnych treningach na normalnym obiekcie Salpausselkä (K-90 / HS-100), w których udział wzięło prawie 80 zawodników, szkoleniowcy poszczególnych reprezentacji musieli wybrać podopiecznych, którzy poskaczą w piątkowych kwalifikacjach. Kluczowe decyzje podjął także trener Stefan Horngacher wybierając biało-czerwoną „czwórkę”.
Program zawodów:
- 24 lutego 2017 r. (piątek):
- 12:00 – seria próbna
- 13:30 – kwalifikacje (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com >>>)
- 25 lutego 2017 r. (sobota):
- 15:30 – seria próbna
- 16:30 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com)
Tekstowa relacja LIVE (FIS):
Lista startowa kwalifikacji:
BIB | zawodnik | kraj |
1 | Antti Aalto | FIN |
2 | Vladimir Zografski | BUL |
3 | Andreas Schuler | SUI |
4 | Joshua Maurer | CAN |
5 | Sorin Iulian Pitea | ROU |
6 | William Rhoads | USA |
7 | Alexey Korolev | KAZ |
8 | Casey Larson | USA |
9 | Nikolay Karpenko | KAZ |
10 | Killian Peier | SUI |
11 | Kristaps Nezhborts | AUT |
12 | Roman Nogin | KAZ |
13 | Artti Aigro | EST |
14 | Alex Insam | ITA |
15 | Artur Sarkisiani | GEO |
16 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR |
17 | Vitaliy Kalinichenko | UKR |
18 | Martti Nomme | EST |
19 | Paul Brasme | FRA |
20 | Stepan Pasichnyk | UKR |
21 | Ilya Kratov | KAZ |
22 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU |
23 | Kaarel Nurmsalu | EST |
24 | Michael Glasder | USA |
25 | Davide Bresadola | ITA |
26 | Gregor Deschwanden | SUI |
27 | Kento Sakuyama | JPN |
28 | Dimitry Vassiliev | RUS |
29 | Ville Larinto | FIN |
30 | Alexey Rmoashov | RUS |
31 | Tomas Vancura | CZE |
32 | Viktor Polasek | CZE |
33 | Janne Ahonen | FIN |
34 | Jarkko Maeaettae | FIN |
35 | Sebastian Colloredo | ITA |
36 | Kevin Bickner | USA |
37 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN |
38 | Johann Andre Forfang | NOR |
39 | Cene Prevc | SLO |
40 | Denis Kornilov | RUS |
41 | Jakub Janda | CZE |
42 | Gregor Schlierenzauer | AUT |
43 | Simon Ammann | SUI |
44 | Jernej Damjan | SLO |
45 | Taku Takeuchi | JPN |
46 | Roman Koudelka | CZE |
47 | Noriaki Kasai | JPN |
48 | Daiki Ito | JPN |
49 | Robert Johansson | NOR |
50 | Stephan Leyhe | GER |
51 | Dawid Kubacki | POL |
52 | Evgeniy Klimov | RUS |
53 | Vincent Descombes Sevoie | FRA |
54 | Andreas Stjernen | NOR |
55 | Richard Freitag | GER |
56 | Piotr Żyła | POL |
57 pq | Peter Prevc | SLO |
58 pq | Markus Eisenbichler | GER |
59 pq | Manuel Fettner | AUT |
60 pq | Michael Hayboeck | AUT |
61 pq | Andreas Wellinger | GER |
62 pq | Maciej Kot | POL |
63 pq | Domen Prevc | SLO |
64 pq | Daniel Andre Tande | NOR |
65 pq | Stefan Kraft | AUT |
66 pq | Kamil Stoch | POL |
informacja własna