You are currently viewing Stoch uspokaja ws. kolana: „Nie martwcie się”

Stoch uspokaja ws. kolana: „Nie martwcie się”

8H7A8413 - Stoch uspokaja ws. kolana: "Nie martwcie się"Po rekordowym skoku Kamila Stocha w kwalifikacjach do konkursu o mistrzostwo świata na skoczni normalnej, chyba nikt nie ma już wątpliwości, że Polak będzie jednym z faworytów do złotego medalu. Kibiców zaniepokoił jednak grymas bólu, który towarzyszył Stochowi przez kilka minut po lądowaniu. Lider Pucharu Świata stwierdził, że nie ma powodów do obaw.

Problemy Stocha z kolanem spędzały sen z powiek polskich kibiców w tym sezonie już kilkakrotnie, m.in. w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Mistrz olimpijski z Soczi po kwalifikacjach w Lahti uspokoił fanów – Dawno nie było takiego grymasu, ale dawno też tak daleko nie skoczyłem. Wszystko jest w porządku. – stwierdził.

Według zawodnika, ból odzywa się co jakiś czas po dłuższym skoku, w którym ląduje telemarkiem. – Po dosłownie dwóch minutach wszystko mija. Ja się nie martwię, więc państwo też się nie martwcie – powiedział Stoch.

Skoczek z Zębu był zadowolony ze swoich piątkowych skoków. – Skakanie sprawiało mi radość i to jest dla mnie najważniejsze. Chcę to robić z uśmiechem na twarzy, nie męcząc się i nie samemu sobie nie robić ciśnienia – przyznał.

Zapytany o możliwość skrócenia rozbiegu przed jego skokami w konkursie, mistrz świata z Val di Fiemme odmówił komentarza. – Chcę po prostu dobrze skakać. Jak najdalej i jak najładniej – dodał.

 

korespondencja z Lahti, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz