You are currently viewing PK Rena: Czterech Polaków powalczy o punkty (zapowiedź zawodów)
Rena - 'Renabakkene' (fot renail.no / FIS Continental Cup Rena)

PK Rena: Czterech Polaków powalczy o punkty (zapowiedź zawodów)

Rena Renabakkene renail.no FIS.Continental.Cup.Rena - PK Rena: Czterech Polaków powalczy o punkty (zapowiedź zawodów)Po zmaganiach w dalekim Iron Mountain, zawodników startujących w Pucharze Kontynentalnym czeka wycieczka do kolebki skoków narciarskich – Norwegii. Na skoczni o dość nietypowych wymiarach K-124, HS-139 w Renie odbędą się w ten weekend dwa konkursy. Na starcie pojawią się ponownie czterej reprezentanci „biało-czerwonych”.

 

Program zawodów:

 • Sobota, 4 marca 2017 r.
  • 08:00 – odprawa techniczna
  • 09:00 – oficjalny trening
  • 11:30 – seria próbna
  • 13:00 – konkurs indywidualny
 • Niedziela, 5 marca 2017 r.
  • 09:00 – seria próbna
  • 10:15 – konkurs indywidualny

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na Berkutschi.com >>>

Organizatorzy zapowiedzieli także transmisję w streamingu internetowym >>>

 

Zapowiedź zawodów

Dezman.Dejc lot WC.Klingenthal.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Rena: Czterech Polaków powalczy o punkty (zapowiedź zawodów)
Nejc Dezman (fot. Julia Piątkowska)

Zeszłotygodniowe konkursy w Iron Mountain tradycyjnie już odbyły się pod znakiem problemów z wiatrem. W trudnych warunkach zwycięstwa odnieśli Austriak Stefan Huber i Norweg Halvor Egner Granerud. Nas najbardziej ucieszyło drugie miejsce Klemensa Murańki w pierwszym konkursie oraz zapewnienie przez zakopiańczyka dodatkowego miejsca dla Polski w Pucharze Świata na kolejny period.

W klasyfikacji generalnej PK wciąż na czele plasują się dwaj Słoweńcy – mistrz świata juniorów z 2012 roku Nejc Dezman oraz jego starszy kolega Miran Zupancic. Po konkursach w Stanach Zjednoczonych na trzecie miejsce awansował reprezentant Austrii Clemens Aigner.

Pełna klasyfikacja PK 2016/2017 >>>

 
Wolny Jakub Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Rena: Czterech Polaków powalczy o punkty (zapowiedź zawodów)
Jakub Wolny, fot. Julia Piątkowska

W tym sezonie aż jedenaście razy w zawodach Pucharu Kontynentalnego triumfowali zawodnicy ze Słowenii. Czy także Rena będzie dla nich szczęśliwa? W zeszłym sezonie dwukrotnie triumfował tam jeden z czołowych skoczków zaplecza kadry Gorana Janusa, Tilen Bartol.

Także Polacy przeżyli wtedy radosne chwile – pierwszy z trzech rozegranych wówczas konkursów wygrał Andrzej Stękała. Choć tym razem na starcie zabraknie zawodnika z Dzianisza, sympatycy polskiej reprezentacji będą mieli komu kibicować. W Renie wystartują: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek.

Rekordzistą skoczni Renabakke jest triumfator ostatnich zawodów cyklu, Halvor Egner Granerud. Niecały miesiąc temu w zawodach krajowych Norweg lądował tam na odległości 141,5 metra. Dodajmy, że obiekty w Renie są chętnie wykorzystywane do organizacji lokalnych i międzynarodowych konkursów.

 

Składy kadr (pełne składy pojawią się po odprawie technicznej):

 • Norwegia: Fredrik Bjerkeengen, Joacim Oedegaard Bjoereng, Halvor Egner Granerud, Joachim Hauer, Marius Lindvik, Sigurd Nymoen Soeberg
 • Polska: Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł
 • Szwecja: Christian Inngjerdingen
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz