You are currently viewing Dziesięciu Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem
Jakub Wolny, fot. Bartosz Leja

Dziesięciu Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem

Zakopane.Wielka.Krokiew.2017 fot.Bartosz.Leja - Dziesięciu Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w ZakopanemJuż w najbliższy weekend (w dniach 11-12 marca) Puchar Kontynentalny zawita do Zakopanego. Na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza odbędzie się przedostatnia edycja zawodów tej rangi w sezonie zimowym 2016/17. Na starcie pojawi się łącznie 10 reprezentantów naszego kraju na czele z mistrzem świata juniorów z 2014 roku, Jakubem Wolnym.

 
mateja maciusiak bl 300x200 - Dziesięciu Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem
Robert Mateja i Maciej Maciusiak (fot. Bartosz Leja)

O powołaniu pierwszych dziewięciu zawodników z powyższej listy zdecydował szkoleniowiec kadry narodowej B, Robert Mateja, natomiast decyzję o tym, kto dopełni skład na zakopiańskie konkursy (Dawid Jarząbek czy Bartosz Czyż) podejmie trener kadry młodzieżowej C Maciej Maciusiak. Warto również wspomnieć, że na Wielkiej Krokwi nie wystąpi Klemens Murańka, zajmujący obecnie najlepsze wśród Polaków 12. miejsce w klasyfikacji generalnej PK. Dzięki 22-latkowi, który w ostatnim periodzie Pucharu Kontynentalnego wywalczył powiększenie limitu startowego w Pucharze Świata, do końca sezonu Polska posiada możliwość wystawienia w każdych zawodach aż siedmiu zawodników. W ten sposób zasilił on skład polskiej kadry na norweski turniej Raw Air.

8H7A8979 300x199 - Dziesięciu Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem
Miran Zupancic (fot. Julia Piątkowska)

Na cztery konkursy przed końcem Pucharu Kontynentalnego 2016/17 pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Nejc Dezman, który do tej pory na swoim koncie zgromadził 862 punkty. Słoweńca zabraknie jednak podczas konkursów w Zakopanem, ponieważ otrzymał on powołanie od Gorana Janusa na norweskie zawody PŚ. Sprawa pierwszego miejsca w cyklu PK wciąż nie pozostaje rozstrzygnięta, ponieważ drugi Miran Zupancic traci do swojego rodaka jedynie 15 punktów, natomiast trzeci w stawce, Austriak Clemens Aigner niewiele więcej (31 punktów). Do rosyjskiej miejscowości Czajkowski, gdzie dojdzie do finału narciarskiej „drugiej ligi” jako lider pojedzie najprawdopodobniej Zupancic lub Aigner, bowiem strata do podium czwartego Floriana Altenburgera jest już znacznie większa (221 punktów).

Pełna klasyfikacja generalna PK 2016/2017 >>>

 

Wyniki Polaków w zeszłorocznych zmaganiach w Zakopanem

Wolny Jakub LGP.Wisla .2016 fot.Bartosz.Leja 300x199 - Dziesięciu Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem
Jakub Wolny (fot. Bartosz Leja)

W ubiegłym roku w zimowej stolicy Polski odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. 13 marca 2016 roku na Wielkiej Krokwi (K-120 / HS-134) najlepszym wśród Polaków okazał się Klemens Murańka, który uplasował się na czwartym miejscu. W pierwszej „10” znalazł się również Bartłomiej Kłusek (6. lokata). Jan Ziobro został sklasyfikowany na 11. miejscu,  Jakub Wolny na 16., Krzysztof Biegun na 18., natomiast 26. był Przemysław Kantyka. Dzień później na Wielkiej Krokwi najlepiej radził sobie Jan Ziobro, który wskoczył na najniższy stopień podium. Tuż za najlepszą trójką, wylądował się Jakub Wolny. Bartłomiej Kłusek ponownie zajął 6. miejsce. Krzysztof Biegun był 10., Łukasz Podżorski 11., Przemysław Kantyka 12., Krzysztof Miętus 21. Drugiego dnia zakopiańskich zawodów w pierwszej „30” w sumie znalazło się 7 Polaków.

 

Skład Polaków na PK w Zakopanem 2017:

 • Jakub Wolny (29. miejsce w PK 2016/17)
 • Aleksander Zniszczoł (45.)
 • Krzysztof Biegun (51.)
 • Stanisław Biela (95.)
 • Paweł Wąsek (93.)
 • Bartłomiej Kłusek (92.)
 • Przemysław Kantyka (nieklasyfikowany)
 • Krzysztof Miętus (nieklasyfikowany)
 • Tomasz Pilch (nieklasyfikowany);
 • Dawid Jarząbek lub Bartosz Czyż (nieklasyfikowani).
 

Program zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem:

 • Sobota, 11 marca 2017
  • 10:00 - oficjalny trening
  • 12:30 - konkurs indywidualny
 • Niedziela, 12 marca 2017
  • 09:00 - seria próbna
  • 10:30 - konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz