You are currently viewing PŚ Pań Oslo: Finał sezonu skoczkiń na Holmenkollbakken (zapowiedź zawodów)
Oslo - Holmenkollbakken (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Oslo: Finał sezonu skoczkiń na Holmenkollbakken (zapowiedź zawodów)

Oslo Holmenkollbakken.2016 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Oslo: Finał sezonu skoczkiń na Holmenkollbakken (zapowiedź zawodów)Duża skocznia na wzgórzu Holmenkollen w norweskim Oslo będzie areną finałowego konkursu Pucharu Świata kobiet w sezonie 2016/2017. Kryształową Kulę już kilka tygodni temu zapewniła sobie Japonka Sara Takanashi. Wciąż nie są jednak rozstrzygnięte losy drugiej lokaty, o którą powalczą Yuki Ito oraz reprezentantka gospodarzy, Maren Lundby.

 

Program zawodów:

 • 10 marca 2017 r. (piątek):
  • 19:00 – odprawa techniczna
 • 11 marca 2017 r. (sobota):
  • 08:30 – oficjalny trening
 • 12 marca 2017 r. (niedziela):
  • 09:30 – seria próbna
  • 10:30 – konkurs indywidualny (Eurosport 1)

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl.

Pogoda: Podczas sobotnich i niedzielnych skoków paniom mogą towarzyszyć opady deszczu ze śniegiem, a wiatr powieje z prędkością od 1,4 do 1,7 m/s.

 

Zapowiedź zawodów

4Z1A0874 - PŚ Pań Oslo: Finał sezonu skoczkiń na Holmenkollbakken (zapowiedź zawodów)
Sara Takanashi (fot. Flawia Krawczyk / Julia Piątkowska)

Po raz drugi w tym sezonie panie będą miały okazję poskakać na dużym obiekcie. Po rywalizacji na Schattenbergschanze (HS-137) w Oberstdorfie zawodniczki zmierzą się na Holmenkollbakken (HS-134) w Oslo. Niedzielny konkurs będzie jednocześnie finałowym dniem zmagań kobiet w trwającym sezonie Pucharu Świata. Aktualnie liderką klasyfikacji generalnej cyklu jest Sara Takanashi. Japonka, która tej zimy wygrała 9 konkursów, zgromadziła 1375 punktów i ma wystarczającą przewagę nad rywalkami, aby być pewną czwartej w karierze Kryształowej Kuli. Drugie miejsce zajmuje jej rodaczka Yuki Ito (1108 pkt), a trzecia jest Maren Lundby (1049 pkt). Norweżka wciąż ma zatem szansę wskoczyć na drugą lokatę, jednak musiałaby wskoczyć na podium i jednocześnie liczyć na słabszy występ rywalki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Kolejne zawodniczki w klasyfikacji mają zbyt duże straty punktowe, aby liczyć się w walce o czołową trójkę.

IMG 9785 - PŚ Pań Oslo: Finał sezonu skoczkiń na Holmenkollbakken (zapowiedź zawodów)
Maren Lundby (fot. Frederik Clasen)

Pełna klasyfikacja PŚ Pań 2016/2017 >>>

Konkursy żeńskiego Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen są rozgrywane od 2013 roku. W dotychczas rozegranych czterech konkursach trzykrotnie triumfowała Sara Takanashi, a raz najlepsza okazała się Amerykanka Sarah Hendrickson. Przed rokiem z wygranej cieszyła się jednak właśnie Takanashi, a obok niej na podium wylądowały: Maren Lundby oraz reprezentantka Rosji, Irina Avvakumova.

Oficjalny żeński rekord Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) w Oslo należy do Japonki Sary Takanashi, która podczas zeszłorocznych zawodów PŚ poszybowała tam 137,5 metra. Jeszcze dalej (140 metrów) podczas jednego z treningów skoczyła Maren Lundby.

Więcej informacji o dużej skoczni w Oslo i zawodach tam rozgrywanych >>>

 

Składy kadr (pełne składy pojawią się po odprawie technicznej):

 • Finlandia: Julia Kykkaenen
 • Francja: Lea Lemare, Lucile Morat
 • Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Yuka Seto, Sara Takanashi
 • Niemcy: Carina Vogt, Svenja Wuerth, Katharina Althaus, Ramona Straub, Juliane Seyfarth
 • Norwegia: Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem, Anniken Mork
 • Rosja: Anastasiya Barannikova, Sofia Tikhonova
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz