You are currently viewing Siedmioosobowa kadra Polski na norweski turniej Raw Air

Siedmioosobowa kadra Polski na norweski turniej Raw Air

8H7A0884 - Siedmioosobowa kadra Polski na norweski turniej Raw AirW ostatnim periodzie sezonu 2016/2017 trener Stefan Horngacher może nominować aż siedmiu polskich zawodników na każdy z indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Do żelaznej biało-czerwonej szóstki, która startuje w konkurach już od wielu tygodni dołączy najlepiej spisujący się w Pucharze Kontynentalnym Polak, Klemens Murańka.

 
8H7A9823 300x199 - Siedmioosobowa kadra Polski na norweski turniej Raw Air
Holmenkollbakken w Oslo (fot. Julia Piątkowska)

Podczas zawodów narciarskiej „drugiej ligi” siódme miejsce startowe dla Polski na Puchar Świata wywalczył Klemens Murańka. Tym samym to właśnie zakopiańczyk dołączy do swoich sześciu kolegów, którzy już od kilku tygodni regularnie rywalizują w konkursach najwyższej rangi. Polska siódemka będzie walczyć w międzynarodowej stawce przez cały turniej Raw Air, który rozpocznie się już w piątek kwalifikacjami w norweskiej stolicy, Oslo. Po rywalizacji na wzgórzu Holmenkollen skoczków czekają konkursy w Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund.

O utrzymanie pozycji lidera klasyfikacji generalnej postara się Kamil Stoch, który ma zaledwie 60 punktów przewagi nad znajdującym się w wybornej formie podwójnym mistrzem świata, Stefanem Kraftem. Dodajmy, że w czołowej dziesiątce „generalki” plasuje się także Maciej Kot, który jest piąty. Awans do indywidualnych zawodów w Oslo będzie miał także zapewniony Piotr Żyła, który skorzysta z absencji Słoweńca Domena Prevca.

Skład reprezentacji Polski na Raw Air:

  • Kamil Stoch (1. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Maciej Kot (5. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Piotr Żyła (11. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Dawid Kubacki (19. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Jan Ziobro (27. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Stefan Hula (30. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Klemens Murańka (62. miejsce w PŚ 2016/17).

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego konkursu drużynowego polscy skoczkowie zajęli szóstą lokatę. Zawody indywidualne zostały odwołane z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Przed dwoma laty najmocniejszymi z biało-czerwonych w Oslo byli: Kamil Stoch (5. i 3. miejsce) oraz Piotr Żyła (6. i 8. miejsce).

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz