You are currently viewing Będzie dodatkowy konkurs lotów w Vikersund (nowy program)

Będzie dodatkowy konkurs lotów w Vikersund (nowy program)

Vikersund Vikersdunbbakken fot.vikersund.no - Będzie dodatkowy konkurs lotów w Vikersund (nowy program)

Wiatr płata figle podczas turnieju Raw Air. Mimo, że dokładano wszelkich starań, aby konkursy odbyły się zgodnie z planem, w Lillehammer jednak ta sztuka się nie udała. Z powodu silnego wiatru odwołano konkurs. Mimo napiętego programu organizatorzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego konkursu na mamucim obiekcie w Vikersund.

 

Przypomnijmy, że wtorkowe zmagania skoczków nie zostały do końca przeprowadzone. Już na kilka godzin przed planowanym konkursem indywidualnym silny wiatr dawał się we znaki, wskutek czego odwołano serię próbną. Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się o godzinie 17:30, aczkolwiek po skokach 26 zawodników zdecydowano o odwołaniu zawodów. O największym pechu jeszcze podczas zmagań mógł mówić Jernej Damjan. 33-letni skoczek miał spore problemy po wyjściu z progu, przez co, ratując się przed upadkiem, wylądował na 75. metrze. Zdaniem Słoweńca to nie silny wiatr był przyczyną jego krótkiej próby. – Czekałem na belce tak długo, że moje nogi odmówiły posłuszeństwa. Kiedy dotykałem mięśni, wiedziałem, że nie są już tak dobrze rozgrzane. Myślę, że w przyszłości powinien zostać wprowadzony limit czasu dla skoczków oczekujących na swój skok – napisał na jednym z portali społecznościowych.

Działacze Norweskiego Związku Narciarskiego oraz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zdecydowali o przeprowadzeniu dodatkowych zawodów na „mamuciej” Vikersundbakken (K-200 / HS-225), aby dać możliwość skoczkom rywalizującym w Raw Air na wywalczenie dodatkowych punktów. W piątek dojdzie do jednoseryjnego konkursu z udziałem wszystkich zgłoszonych do kwalifikacji zawodników, natomiast oficjalny trening przez zmaganiami drużynowymi zaplanowany na sobotę zostanie zastąpiony przez kwalifikacje (prolog) do niedzielnego konkursu indywidualnego. – Jestem bardzo zadowolony, że FIS i organizatorzy konkursów w Vikersund wspólnie znaleźli rozwiązanie, aby zastąpić odwołane wczoraj zawody w Lillehammer – powiedział Terje Lund z Norweskiego Związku Narciarskiego.

 

Program zawodów Raw Air (PŚ) w Vikersund:

 • 17 marca 2017 r. (piątek):
  • 13:00 – odprawa techniczna
  • 14:00 – oficjalny trening
  • 16:30 – jednoseryjny konkurs indywidualny
 • 18 marca 2017 r. (sobota):
  • 14:15 – prolog (kwalifikacje)
  • 16:15 – konkurs drużynowy
 • 19 marca 2017 r. (niedziela):
  • 13:00 – seria próbna
  • 14:15 – konkurs indywidualny
 

źródło: informacja własna / Twitter.com

 

Dodaj komentarz