Trzy oficjalne serie treningowe poprzedzające weekendowe zmagania w ramach Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim zostały rozegrane w bardzo zmiennych warunkach wietrznych. Porywiste podmuchy przyniosły najlepsze skoki reprezentantów Niemiec i zawodnika z Kazachstanu. Wśród Polaków najwyżej plasował się Jakub Wolny.
W pierwszej serii treningowej zawodnicy rywalizowali z 17. i 15. belki przy bardzo zmiennym wietrze. Na czele stawki wylądował bardzo niespodziewanie Kazach Sergey Tkachenko, który co prawda skoczył zaledwie 111,5 metra, jednak podczas swojej próby musiał sobie radzić z wiatrem rzędu 2,93 m/s w plecy, za co otrzymał aż 33,2 punktu bonifikaty. Drugie miejsce zajął Niemiec Martin Hamann, który z wyższej belki poszybował znacznie dalej (125,5 m), miał jednak mniej niesprzyjające warunki (1,3 m/s z tyłu skoczni). Czołową trójkę uzupełnił najmocniejszy z reprezentantów gospodarzy, Denis Kornilov (120,0 m). Na początku drugiej dziesiątki wylądowali najlepsi z reprezentantów Polski. 11. był Aleksander Zniszczoł (111,0 m), a 12. Jakub Wolny (106,0 m). Przed granicą 100. metra lądowali pozostali biało-czerwoni: Stanisław Biela (97,0 m / 24. miejsce) oraz Paweł Wąsek (96,5 m / 27. miejsce).
Druga runda treningowa została rozegrana z wyższych platform najazdowych (nr 19 i 21). Właśnie z wyższej belki swoje próby oddała najlepsza trójka. Pierwszy był Martin Hamann (130,5 m / wiatr 0,78 m/s w plecy), drugi Austriak Maximilian Steiner (124,0 m / 1,68 m/s w plecy), a trzeci, nasz reprezentant, Jakub Wolny (126,0 m / 0,67 m/s w plecy). W czołowej dziesiątce zmieścił się ponadto Aleksander Zniszczoł (124,0 m). Ponownie znacznie niżej plasowali się: Stanisław Biela (106,0 m / 20. miejsce) oraz Paweł Wąsek (116,5 m / 22. miejsce).
Trzecia seria treningowa padła łupem kolejnego z reprezentantów Niemiec, Constantina Schmida (130,5 m / wiatr 1,5 m/s w plecy), który niedawno wywalczył brązowy medal mistrzostw świata juniorów. Na drugiej lokacie wylądował Słoweniec Jaka Hvala (129,0 m / 1,72 m/s w plecy), a trzeci był bardzo dobrze prezentujący się w Rosji Martin Hamann (131,5 m / 1,19 m/s w plecy). Najwyżej sklasyfikowanym podopiecznym trenera Roberta Matei ponownie był Jakub Wolny, któremu skok na 126,5 metra dał 8. pozycję. W drugiej dziesiątce zameldowali się: Aleksander Zniszczoł (121,5 m / 12. miejsce) oraz Stanisław Biela (111,0 m / 16. miejsce). Słabszą próbę zanotował Paweł Wąsek (108,0 m / 28. miejsce).
Początek sobotniego konkursu na skoczni Śnieżynka (K-125 / HS-140) jest zaplanowany na godz. 13:00. Pełny program i zapowiedź finału PK w Czajkowskim >>>
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Sergey Tkachenko | KAZ | 15 | 111,5 m | 68.9 |
2 | Martin Hamann | GER | 17 | 125,5 m | 68.0 |
3 | Denis Kornilov | RUS | 15 | 120,0 m | 67.7 |
4 | Dimitry Vassiliev | RUS | 15 | 118,5 m | 62.0 |
5 | Clemens Aigner | AUT | 17 | 106,5 m | 55.5 |
6 | Felix Hoffmann | GER | 17 | 117,5 m | 53.5 |
7 | Cene Prevc | SLO | 17 | 115,5 m | 50.9 |
8 | Maximilian Steiner | AUT | 17 | 114,5 m | 50.7 |
9 | Jakub Janda | CZE | 15 | 110,5 m | 49.2 |
10 | Julian Hahn | GER | 17 | 120,0 m | 49.1 |
11 | Aleksander Zniszczoł | POL | 17 | 111,0 m | 44.0 |
12 | Jakub Wolny | POL | 17 | 106,0 m | 42.9 |
13 | Elias Tollinger | AUT | 17 | 111,0 m | 40.9 |
14 | Constantin Schmid | GER | 17 | 107,0 m | 40.2 |
15 | Tim Fuchs | GER | 17 | 109,5 m | 39.8 |
16 | Daniel Huber | AUT | 17 | 108,5 m | 36.6 |
17 | Filip Sakala | CZE | 17 | 104,5 m | 36.1 |
18 | Thomas Lackner | AUT | 17 | 110,0 m | 35.5 |
19 | Jaka Hvala | SLO | 17 | 105,0 m | 35.3 |
20 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 15 | 101,5 m | 34.6 |
21 | Rok Tarman | SLO | 17 | 106,0 m | 33.3 |
22 | Miran Zupancic | SLO | 17 | 97,0 m | 32.6 |
23 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 15 | 95,5 m | 30.7 |
24 | Stanisław Biela | POL | 17 | 97,0 m | 30.4 |
25 | Seou Choi | KOR | 17 | 100,5 m | 28.8 |
26 | Florian Altenburger | AUT | 17 | 106,0 m | 26.5 |
27 | Paweł Wąsek | POL | 17 | 96,5 m | 24.9 |
28 | Cestmir Kozisek | CZE | 17 | 95,5 m | 24.7 |
29 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 15 | 93,5 m | 23.7 |
30 | Ziga Jelar | SLO | 15 | 96,5 m | 21.4 |
31 | Alexander Sardyko | RUS | 15 | 93,5 m | 21.2 |
32 | Joshua Maurer | CAN | 15 | 92,0 m | 15.8 |
33 | Hyun-Ki Kim | KOR | 15 | 89,5 m | 12.8 |
Lukas Hlava | CZE | 15 | 84,0 m | 12.8 | |
35 | Egor Usachev | RUS | 17 | 88,0 m | 11.7 |
36 | Vadim Shishkin | RUS | 15 | 87,5 m | 10.9 |
37 | Johannes Schubert | AUT | 15 | 83,0 m | 5.9 |
38 | Nigel Lauchlan | CAN | 17 | 84,5 m | 0.9 |
39 | Jake Lock | GBR | 17 | 80,5 m | 0.0 |
DNS | Jeong-heon Si | KOR | 17 | - | - |
DNS | Robert Lock | GBR | 17 | - | - |
DNS | Roman Trofimov | RUS | 17 | - | - |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Martin Hamann | GER | 21 | 130,5 m | 71.2 |
2 | Maximilian Steiner | AUT | 21 | 124,0 m | 69.7 |
3 | Jakub Wolny | POL | 21 | 126,0 m | 69.0 |
4 | Dimitry Vassiliev | RUS | 19 | 116,0 m | 67.5 |
5 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 21 | 126,5 m | 65.9 |
6 | Ziga Jelar | SLO | 21 | 124,5 m | 65.6 |
7 | Aleksander Zniszczoł | POL | 21 | 124,0 m | 64.4 |
8 | Constantin Schmid | GER | 21 | 125,0 m | 63.9 |
9 | Julian Hahn | GER | 21 | 120,0 m | 63.8 |
10 | Thomas Lackner | AUT | 21 | 123,0 m | 63.3 |
11 | Rok Tarman | SLO | 21 | 124,5 m | 62.7 |
12 | Cene Prevc | SLO | 21 | 118,5 m | 60.2 |
13 | Miran Zupancic | SLO | 21 | 116,0 m | 55.2 |
14 | Lukas Hlava | CZE | 21 | 115,0 m | 51.5 |
15 | Tim Fuchs | GER | 21 | 108,5 m | 50.7 |
16 | Daniel Huber | AUT | 21 | 113,5 m | 50.4 |
17 | Felix Hoffmann | GER | 21 | 116,0 m | 48.5 |
18 | Elias Tollinger | AUT | 21 | 114,5 m | 47.8 |
19 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 21 | 108,0 m | 46.5 |
20 | Stanisław Biela | POL | 21 | 106,0 m | 46.3 |
21 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 21 | 109,5 m | 46.1 |
22 | Paweł Wąsek | POL | 21 | 116,5 m | 44.9 |
23 | Seou Choi | KOR | 21 | 104,0 m | 42.1 |
24 | Florian Altenburger | AUT | 21 | 97,5 m | 42.0 |
25 | Alexander Sardyko | RUS | 19 | 103,5 m | 41.8 |
26 | Hyun-Ki Kim | KOR | 21 | 108,0 m | 38.1 |
27 | Sergey Tkachenko | KAZ | 21 | 102,0 m | 37.5 |
28 | Filip Sakala | CZE | 21 | 110,0 m | 34.9 |
29 | Johannes Schubert | AUT | 21 | 108,0 m | 34.4 |
30 | Jaka Hvala | SLO | 21 | 96,5 m | 34.3 |
31 | Clemens Aigner | AUT | 21 | 98,5 m | 32.0 |
32 | Denis Kornilov | RUS | 19 | 97,0 m | 28.7 |
33 | Cestmir Kozisek | CZE | 21 | 102,5 m | 25.5 |
34 | Vadim Shishkin | RUS | 21 | 91,5 m | 18.7 |
35 | Egor Usachev | RUS | 21 | 95,5 m | 17.8 |
36 | Joshua Maurer | CAN | 21 | 90,0 m | 13.5 |
37 | Jakub Janda | CZE | 19 | 80,5 m | 10.2 |
38 | Nigel Lauchlan | CAN | 19 | 85,5 m | 5.2 |
39 | Robert Lock | GBR | 21 | 81,5 m | 0.0 |
Jake Lock | GBR | 21 | 80,5 m | 0.0 | |
DNS | Jeong-heon Si | KOR | - | - | - |
DNS | Roman Trofimov | RUS | - | - | - |
Wynik trzeciego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok III | punkty | |
1 | Constantin Schmid | GER | 22 | 130,5 m | 86.9 |
2 | Jaka Hvala | SLO | 22 | 129,0 m | 86.7 |
3 | Martin Hamann | GER | 22 | 131,5 m | 85.2 |
4 | Florian Altenburger | AUT | 22 | 127,5 m | 82.7 |
5 | Ziga Jelar | SLO | 22 | 127,0 m | 79.0 |
6 | Filip Sakala | CZE | 22 | 115,5 m | 71.7 |
Rok Tarman | SLO | 22 | 124,0 m | 71.7 | |
8 | Jakub Wolny | POL | 22 | 126,5 m | 70.3 |
9 | Johannes Schubert | GER | 22 | 119,0 m | 68.9 |
10 | Sergey Tkachenko | KAZ | 22 | 120,5 m | 67.9 |
11 | Cestmir Kozisek | CZE | 22 | 123,0 m | 67.6 |
12 | Aleksander Zniszczoł | POL | 22 | 121,5 m | 66.8 |
13 | Felix Hoffmann | GER | 22 | 121,0 m | 64.7 |
14 | Tim Fuchs | GER | 22 | 114,5 m | 63.9 |
15 | Vadim Shishkin | RUS | 22 | 115,0 m | 63.3 |
16 | Stanisław Biela | POL | 22 | 111,0 m | 61.8 |
17 | Maximilian Steiner | AUT | 22 | 111,5 m | 61.2 |
18 | Egor Usachev | RUS | 22 | 111,5 m | 60.7 |
19 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 22 | 115,0 m | 60.2 |
20 | Thomas Lackner | AUT | 22 | 109,5 m | 60.1 |
21 | Dimitry Vassiliev | RUS | 22 | 122,0 m | 58.9 |
22 | Denis Kornilov | RUS | 22 | 118,5 m | 57.1 |
23 | Elias Tollinger | AUT | 22 | 118,5 m | 57.0 |
24 | Alexander Sardyko | RUS | 22 | 115,5 m | 55.6 |
25 | Miran Zupancic | SLO | 22 | 102,5 m | 54.5 |
26 | Daniel Huber | AUT | 22 | 107,5 m | 53.4 |
27 | Cene Prevc | SLO | 22 | 104,5 m | 53.0 |
28 | Paweł Wąsek | POL | 22 | 108,0 m | 52.2 |
29 | Julian Hahn | GER | 22 | 110,0 m | 51.4 |
30 | Vladislav Boyartintsev | RUS | 22 | 106,5 m | 48.2 |
31 | Joshua Maurer | CAN | 22 | 108,5 m | 40.5 |
32 | Seou Choi | KOR | 22 | 102,5 m | 37.4 |
33 | Hyun-Ki Kim | KOR | 22 | 109,5 m | 36.7 |
34 | Nigel Lauchlan | CAN | 22 | 95,0 m | 25.6 |
35 | Jake Lock | GBR | 22 | 82,5 m | 25.6 |
36 | Robert Lock | GBR | 22 | 88,5 m | 0.0 |
DNS | Jakub Janda | CZE | - | - | - |
DNS | Jeong-heon Si | KOR | - | - | - |
DNS | Ilmir Hazetdinov | RUS | - | - | - |
DNS | Lukas Hlava | CZE | - | - | - |
DNS | Roman Trofimov | RUS | - | - | - |
DNS | Clemens Aigner | AUT | - | - | - |
informacja własna