You are currently viewing Dawid Kubacki: „Mój skok był spóźniony”

Dawid Kubacki: „Mój skok był spóźniony”

Kubacki Dawid WC.Zakopane.2017 fot.Julia .Piatkowska - Dawid Kubacki: "Mój skok był spóźniony"Dawid Kubacki zajął 23. miejsce w piątkowym konkursie indywidualnym w słoweńskiej Planicy. Czołowy zawodnik reprezentacji Polski ocenił swój występ pozytywnie, choć przyznał, że gdyby nie popełnił błędu na progu, jego odległości byłyby lepsze. Przyznał także, że skakał w zawodach z bolącym gardłem.

 

Piątkowe zawody Dawid Kubacki ocenia jako udane, choć odczuwa pewien niedosyt. – Moje skoki dziś nie były złe. Zacząłem z przyzwoitego poziomu. W drugiej serii zabrakło precyzji, skok był lekko spóźniony. Wytraciłem odrobinę prędkości nad bulą i przez zabrakło jej na dole, żeby odlecieć te 10-15 metrów dalej. Popełniłem ten mały błąd, ale swój występ mogę ocenić pozytywnie. Odległości były na przyzwoitym poziomie – stwierdził.

Okazało się, że reprezentant Polski startował w piątek lekko przeziębiony. – Troszeczkę siadło mi gardło. Nieco mi to przeszkadza, ale gardło nie skacze, tylko nogi. Mogę więc się tutaj bawić i latać – przyznał 19. zawodnik klasyfikacji PŚ.

W sobotę Kubacki wraz z kolegami będzie walczył o zwycięstwo w konkursie drużynowym i historyczną wygraną w Pucharze Narodów. – Każdy z nas zna swoją wartość. Pokazaliśmy, że potrafimy latać. W „drużynówce” po prostu będziemy kontynuować swoją pracę – zakończył.

 

Korespondencja z Planicy, Mikołaj Szuszkiewicz

 

 

Dodaj komentarz