You are currently viewing Niemcy najlepsi na półmetku, Polacy czwarci
Niemiecka kadra (fot. Julia Piątkowska)

Niemcy najlepsi na półmetku, Polacy czwarci

Niemcy Freitag.Eisenbichler.Leyhe .Wellinger Zakopane.2017 fot.Julia .Piatkowska - Niemcy najlepsi na półmetku, Polacy czwarci

Na półmetku zmagań drużynowych w słoweńskiej stolicy skoków narciarskich prowadzą Niemcy ze świetnie dysponowanym Andreasem Wellingerem w składzie. Tuż za nimi plasują się Norwegowie, natomiast trzecie miejsce na wirtulnym podium piastuje Słowenia. „Biało-czerowni” plasują się na czwartej lokacie.

 

Najkrótszy skok w drużynie Niemiec oddał Richard Freitag, który uzyskał w swojej próbie 216,5 metra. Gorzej niż w serii próbnej zaprezentował się Markus Eisenbichler, który wylądował na 227. metrze słoweńskiego obiektu. Na pierwsze miejsce reprezentację naszych zachodnich sąsiadów wywindowały próby Karla Geigera (243,5 m – wynik ten jest także nowym rekordem życiowym zawodnika) oraz  Andreasa Wellingera (231,5 m).

Drugie miejsce po pierwszej serii rywalizacji przypadło w udziale Norwegom, głównie za sprawą Roberta Johanssona, który wylądował na 246. metrze Letalnicy, uzyskując tym samym najlepszą odległość pierwszej rundy konkursowej. Drugi wynik w drużynie Wikingów uzyskał Johann Andre Forfang, który pofrunął na 237. metr. Powyżej punktu konstrukcyjnego skoczył również Anders Fannemel (229,5 m). Najkrótszą odległość spośród podopiecznych Alexandra Stoeckla uzyskał Andreas Stjernen (216,5 m).

Na trzecim miejscu uplasowali się Słoweńcy, którzy w tym sezonie tylko raz (w Zakopanem) stawali drużynowo na podium. Dalekim lotem konkurs dla swojej reprezentacji rozpoczął Anze Semenic, który skoczył 236 metrów. W okolicach punktu K wylądowali Domen Prevc i Jurij Tepes, którzy uzyskali po 221,5 metra. Ostatni Słoweniec w pierwszej rundzie konkursowej, Peter Prevc, oddał skok o długości 225,5 metra.

Polska rozpoczęła rywalizację na szóstym miejscu po stosunkowo krótkich skokach Piotra Żyły (220 m) i Dawida Kubackiego (201 m). Straty zaczęli jednak odrabiać Maciej Kot (240 m) i Kamil Stoch (227,5 m). Dzięki temu na półmetku podopieczni Stefana Horngachera plasują się na czwartej lokacie.

Tuż za Polakami wylądowali Austriacy, którzy po niespodziewanie krótszej próbie Stefana Krafta (220 m) zamienili się miejscami z "biało-czerwonymi" po skokach zawodników z ostatniej grupy.

W drugiej serii wystąpią ponadto reprezentacje: Japonii, Stanów Zjednoczonych i Czech. W finale nie zobaczymy: Włochów Finów, Szwajcarów i Rosjan.

Pełne wyniki pierwszej serii >>>

 

Źródło: fis-ski / informacja własna

Dodaj komentarz