You are currently viewing Seria próbna dla Krafta, Stoch depcze mu po piętach!
Kamil Stoch i Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

Seria próbna dla Krafta, Stoch depcze mu po piętach!

Stoch.Kraft Innsbruck.2017 fot.Julia .Piatkowska - Seria próbna dla Krafta, Stoch depcze mu po piętach!

W serii próbnej przez tegorocznym finałem Pucharu Świata w skokach narciarskich najlepszą dyspozycją popisał się Stefan Kraft, który uzyskał w swojej próbie 232 metry. Drugi wynik należał do reprezentanta Polski, Kamila Stocha (229,5 m). To właśnie między skoczkiem z Zębu a Austriakiem Stefanem Kraftem rozegra się dziś ostateczna batalia o Kryształową Kulę.

Zwycięzcą serii próbnej został lider PŚ, Stefan Kraft, który wylądował na 232. metrze Letalnicy. Drugi wynik oglądaliśmy w wykonaniu nowego rekordzisty obiektu, Kamila Stocha (229,5 m), natomiast trzeci rezultat należał do Daniela-Andre Tande (234 m), który kończącą się zimę zwieńczy najprawdopodobniej najniższym stopniem podium w klasyfikacji generalnej. Dodajmy, że Norweg był autorem najdłuższego skoku rundy próbnej.

Najlepszą piątkę dopełnili bracia Prevc. Młodszy, Domen z odległością 223 metrów został sklasyfikowany na 4. miejscu, natomiast ubiegłoroczny zwycięzca Kryształowej Kuli, Peter zajął 5. lokatę po skoku na 220 metr.

Oprócz wcześniej wspomnianych Krafta (232 m)  i Tande (234 m) skokiem powyżej granicy 230 metrów mógł pochwalić się również reprezentant gospodarzy, Jurij Tepes. Słoweniec po skoku na odległość 232,5 metra osiągnął 8. rezultat serii próbnej.

Ze startów zrezygnowali: Andreas Wellinger, Noriaki Kasai, Daiki Ito.

Pierwszych siedemnastu zawodników skakało z belki nr 11. Najlepszym rezultatem z tej grupy mógł popisać się Dawid Kubacki, który wylądował na 218. metrze. W trakcie serii próbnej sędziowie postanowili podnieść belkę do 12., jednak  po dłuższych skokach Tepesa i Tande ponownie obniżono platformę startową do 15. Ostatnie skoki próbne wykonano jednak z 9. belki.

W niedzielnych zmaganiach indywidualnych na Letalnicy zaprezentuje się trzydziestu najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej sezonu 2016/2017. W tej grupie znalazło się aż pięciu podopiecznych trenera Stefana Horngachera. W serii próbnej poprzedzającej ostatni konkurs tej zimy najlepiej z Polaków zaprezentował się wcześniej już wspomniany Kamil Stoch (229,5 m / 2. miejsce). Pozostali Polacy spisali się następująco: Piotr Żyła (221,5 m / 11.), Dawid Kubacki (218 m / 13.), Maciej Kot (210 m / 17.), Jan Ziobro (200 m / 23.).

Już dzisiaj dowiemy się, kto zdobędzie Kryształową Kulę w sezonie 2016/17. Stefan Kraft z dużą przewagą wynoszącą 86 punktów wyprzedza Kamila Stocha, jednak skoki narciarskie już nie raz udowodniły, że potrafią być dyscypliną nieprzewidywalną dyscypliną i nie jednokrotnie zaskakiwały końcowymi wynikami.

Pierwsza seria ostatniego w tym sezonie konkursu indywidualnego rozpocznie się o godzinie 10:00.

 

Pełne wyniki serii próbnej >>>

 

Więcej informacji wkrótce.

 

Źródło: fis-ski / informacja własna

Dominika Szajda

Dodaj komentarz