You are currently viewing Zidek zastąpi Mateję na stanowisku trenera polskiej kadry B!
Robert Mateja (fot. Bartosz Leja)

Zidek zastąpi Mateję na stanowisku trenera polskiej kadry B!

Mateja Robert Szczyrk.2016 fot.B.Leja  - Zidek zastąpi Mateję na stanowisku trenera polskiej kadry B!Jeszcze nie minęły emocje związane z wielkim finałem sezonu 2016/2017, a już docierają do nas informacje na temat zmian w składzie polskich kadr szkoleniowych. Nowym szkoleniowcem biało-czerwonej kadry B zostanie od nowego sezonu Czech Radek Židek, który zastąpi dotychczasowego szkoleniowca polskiego zaplecza, Roberta Mateję.

 

Židek za Mateję

Radek Židek dotychczas pełnił funkcję asystenta trenerów kadry czeskiej – wspomagał pracę Michala Dolezala, a później Jakuba Jiroutka i Richarda Schallerta. W jednym z sezonów (2009/2010) sam objął rolę głównego trenera kadry B. Teraz 34-letni czeski szkoleniowiec, który niegdyś sam próbował swoich sił na skoczni, zastąpi Roberta Mateję na stanowisku trenera polskiej kadry B. Najprawdopodobniej nominacja na to stanowisko dla Židka ma związek z zacieśniającą się współpracą aktualnego trenera technicznego w polskiej kadrze, którym jest wspomniany Dolezal z Czech, z trenerem głównym kadry A, Stefanem Horngacherem. Rober Mateja nie pożegna się jednak z polską kadrą – zostanie asystentem trenera Židka.

Tym samym w przyszłym sezonie 2017/2018, funkcję trenerów polskich kadr A i B będą pełnić szkoleniowcy z zagranicy.

Židek jako zawodnik ma na swoim koncie start w czterech konkursach zimowego Pucharu Kontynentalnego (w amerykańskich miejscowościach Ishpeming i Westby) w 2003 roku. Jego najlepszym rezultatem jest dziewiąte miejsce.

 

Kadra B poniżej oczekiwań

Zimowy sezon 2016/2017 w wykonaniu polskiej kadry B nie był zbyt udany. Jedynymi wyróżniającymi się zawodnikami byli właściwie Jan Ziobro, który w drugiej części sezonu był często nominowany do startów w Pucharze Świata, a także Klemens Murańka, który dwukrotnie wskakiwał na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego i był najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem tego cyklu (zajął 16. miejsce). Pojedyncze przebłyski miewali Krzysztof Biegun (trzeci w PK w Ruce), a także Jakub Wolny (26. miejsce w generalce PK). Sporo do życzenia pozostawiała przede wszystkim jednak dyspozycja Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękały i Bartłomieja Kłuska. Zawodnicy wymieniani wcześniej w gronie następców Kamila Stocha, zawodzili i pełnili drugoplanowe role nawet w zawodach niższej rangi.

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz