You are currently viewing David Siegel po operacji kostki: „Latem wrócę do rywalizacji”
David Siegel, fot. Julia Piątkowska

David Siegel po operacji kostki: „Latem wrócę do rywalizacji”

Siegel David WC.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska - David Siegel po operacji kostki: "Latem wrócę do rywalizacji"

David Siegel miał być objawieniem minionej zimy w kadrze Niemiec. Pierwszy w sezonie konkurs PŚ ukończył w najlepszej „20”, miał być powołany na 65. TCS. Plany zawodnika pokrzyżowała trudna do wyleczenia kontuzja kostki, którą zoperowano kilka dni temu. O przebiegu leczenia i planowanym terminie powrotu na skocznię zawodnik opowiedział naszemu portalowi.

 

Nie tylko Severin Freund pozostawał wielkim nieobecnym w kadrze Niemiec w zakończonym kilka dni temu sezonie. Oprócz doświadczonego skoczka z Waldkirchen, w zespole naszych zachodnich sąsiadów brakowało również dobrze rokującego Davida Siegela. Wspomniany 21-latek efektownym występem w Ruce w listopadzie rozpoczął narciarską zimę 2016/2017. Rywalizację z cyklu PŚ na obiekcie w Kuusamo Siegel zakończył na dobrym 19. miejscu, szczególnie biorąc pod uwagę, że był to dopiero jego siódmy występ w imprezie tej rangi. W kwalifikacjach do odbywającego się tydzień później konkursu w Klingenthal młody Niemiec uzyskał czwarty wynik, na tym jednak skończyło się pasmo jego udanych występów. Złotemu medaliście Mistrzostw Świata Juniorów z Rasnova z 2016 r. zaczął doskwierać ból w lewej kostce będący konsekwencją pozornie niegroźnej kontuzji, której skoczek doznał miesiąc wcześniej. Zawodnik zrobił sobie czterotygodniową przerwę od startów, głównie ze względu na to, że sztab szkoleniowy zamierzał wystawić go na 65. TCS w ramach tzw. grupy narodowej, zatem pełna gotowość do noworocznych zmagań była dla Siegela priorytetem. Ostatecznym sprawdzianem dyspozycji zawodnika miały być konkursu Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Englebergu, jednak paradoksalnie to właśnie one przesądziły o zupełnym wykluczeniu Siegela z rywalizacji na skoczni do końca sezonu. Nie dość, że ból w kostce nie ustąpił, to dodatkowo ruchomość stawu została ograniczona. Sam sportwiec opisał przyczyny kontuzji w następujący sposób: – Jakiś element stawu skokowego w lewej kostce musiał ulec uszkodzeniu i to spowodowało dolegliwości bólowe oraz znacznie zmniejszyło zakres ruchu.

Kilka dni temu reprezentant klubu SV Baiersbronn przeszedł operację stwarzającej dolegliwości kostki. Interwencja chirurgiczna była konieczna ze względu na brak skuteczności dotychczasowych nieinwazyjnych metod leczenia. Siegel po zabiegu zadeklarował, że jest pełen dobrych nadziei, przyznał jednak, że do odzyskania pełnej sprawności jest jeszcze daleka droga.

Po operacji czuję się w porządku. Kostka, co prawda, pobolewa od czasu do czasu, ale w moim obecnym stanie to normalne. Cieszę się, że jest już po zabiegu. Nie jest jeszcze dobrze, ale wiem, że wkrótce będę w znacznie lepszej dyspozycji – powiedział nam młody Niemiec. Siegel przyznał, że patrzy na swoją karierę długofalowo i dlatego już teraz postawił sobie cele na nachodzące miesiące.

Mój plan dotyczący powrotu na skocznię jest prosty: zamierzam wrócić mocniejszy niż wcześniej. Przez sześć najbliższych tygodni będę odpoczywał, po tym okresie powoli wrócę do regularnych treningów – powiedział reprezentacyjny kolega Andreasa Wellingera.

Wynika z tego, że Siegel do ćwiczeń powinien wrócić w połowie maja. Daje mu to zatem teoretycznie szansę na przygotowanie do letnich zmagań. Zapytany o możliowść udziału w LPK i FIS Grand Prix wypowiedział się jednoznacznie pozytywnie.

- Jestem pewien, że latem wrócę do rywalizacji na skoczni - z przekonaniem skwitował Mistrz Świata Juniorów z 2016 r.

 

informacja własna

Magdalena Janeczko

 

Dodaj komentarz