You are currently viewing Kanada ogłosiła składy kadr na sezon 2017/2018

Kanada ogłosiła składy kadr na sezon 2017/2018

Taylor Henrich WC.Oberstdorf.2017 fot.Frederik.Clasen - Kanada ogłosiła składy kadr na sezon 2017/2018

Kanadyjczycy nie próżnują po zakończeniu zimowej rywalizacji w zawodach FIS. Reprezentanci Kraju Klonowego Liścia w miniony weekend na skoczniach w Whistler przystąpili do walki o medale mistrzostw kraju. Po zakończonych zmaganiach krajowa federacja oficjalnie ogłosiła składy kadr w sezonie olimpijskim. W dwóch grupach znalazło się łącznie 9 osób.

 

Wyniki reprezentantów Kanady w sezonie 2016/2017

Skoczkowie i skoczkinie z Kanady, w zakończonym kilkanaście dni temu sezonie, startowali we wszystkich cyklach zawodów rozgrywanych pod patronatem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Mackenzie Boyd Clowes Planica.2017 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Kanada ogłosiła składy kadr na sezon 2017/2018
Mackenzie Boyd-Clowes, fot. Julia Piątkowska

Najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn w rywalizacji międzynarodowej, zgodnie z przewidywaniami był lider drużyny narodowej, Mackenzie Boyd-Clowes. Dla 25-latka, sezon zimowy 2016/2017 był najlepszy w dotychczasowej sportowej karierze. Zawodnik urodzony w Toronto został sklasyfikowany na 41. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz na 63. pozycji wśród skoczków walczących o punkty w Pucharze Kontynentalnym. W obu konkursach rozegranych podczas mistrzostw świata w Lahti, uplasował się pod koniec czwartej dziesiątki (normalna skocznia – 39. lokata, duża skocznia – 38.).

Swoich sił w czasie MŚ próbował także Joshua Maurer, jednak jedyną okazją na indywidualne skoki na tak wielkiej imprezie były kwalifikacyjne próby (dyskwalifikacja na dużym obiekcie), po których nie uzyskał awansu do głównych zawodów. Startował głównie w zawodach niższej rangi – po zakończeniu cyklu Pucharu Kontynentalnego, jego nazwisko widniało na odległej 137. pozycji w klasyfikacji generalnej. 21-latek zdobył także punkty w zawodach FIS Cup. Na arenie międzynarodowej w minionym sezonie pojawiali się także: Matthew Soukup, Nigel Lauchlan i Dusty Korek, jednak nie udało im się zapunktować w żadnych zawodach.

Wśród pań najlepszą kanadyjską zawodniczką była Taylor Henrich. Skoczkini z Calgary została sklasyfikowana na 33. miejscu w gronie kobiet startujących w narciarskiej elicie. Podczas mistrzostw świata w Lahti zajęła indywidualnie 16. pozycję. Wspólnie z Natashą Bodnarchuk (44. w PŚ 2016/2017), Mackenzie Boyd-Clowesem i Joshuą Maurerem, zakończyła konkurs mikstów na 12. lokacie. Jej reprezentacyjna koleżanka uplasowała się na 40. miejscu w zmaganiach indywidualnych.

Atsuko Tanaka WC.Oberstdorf.2017 fot.Frederik.Clasen 300x199 - Kanada ogłosiła składy kadr na sezon 2017/2018
Atsuko Tanaka, fot. Frederik Clasen

W gronie zawodniczek startujących w międzynarodowej elicie punkty zdobywały także: Atsuko Tanaka (44. pozycja w klasyfikacji generalnej), Nicole Maurer (48.), będąca także członkinią drużyny narodowej w Lahti (39. indywidualnie) oraz Abigail Strate i Natalie Eilers, sklasyfikowane jako 56. zawodniczki cyklu Pucharu Świata.

Reprezentantki Kanady pojawiły się także na starcie konkursów Pucharu Kontynentalnego w Nottoden. Najwyżej sklasyfikowaną Kanadyjką była Nicole Maurer (15. pozycja), a tuż za jej plecami, na dwóch kolejnych miejscach w ogólnym zestawieniu, widniały nazwiska Jasmine Sepandj oraz Natashy Bodnarchuk. Pucharowe "oczka" zdobyły także Abigail Strate i Eleonora Hamming, które w całym cyklu zajęły odpowiednio 23. i 30. lokatę. Warto odnotować, że Abigail Strate (28. miejsce), Nicole Maurer, Jasmine Sepandj, Eleonora Hamming i Natalie Eilers w minionym sezonie zdobywały punkty podczas zawodów FIS Cup.

 

Mackenzie Boyd-Clowes i Taylor Heinrich filarami w sezonie 2017/2018

Po zakończeniu konkursów mistrzostw kraju w Whistler, federacja narciarska oficjalnie ogłosiła  skład reprezentacji Kanady na sezon 2017/2018. W dwóch grupach, męskiej
i żeńskiej, znalazło się łącznie dziewięć nazwisk.

Joshua.Maurer WSC.Lahti .2017 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Kanada ogłosiła składy kadr na sezon 2017/2018
Joshua Maurer, fot. Julia Piątkowska

W skład męskiej kadry w sezonie olimpijskim weszli: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup, Joshua Maurer oraz Dusty Korek.

Siłę kobiecej drużyny będą stanowiły: Taylor Henrich, Nicole Maurer, Atsuko Tanaka, Natasha Bodnarchuk, Abigail Strate i Natalie Eilers.

Jak można przeczytać na profilu Ski Jumping Canada w portalu Facebook, wyniki mistrzostw kraju mają zostać opublikowane wkrótce, gdyż w ciągu 72 godzin muszą zostać przedstawione Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Kibice śledzący Ski Jumping Canada za pośrednictwem Twittera, mogli poznać czołowe trójki konkursu rozegranego na normalnym obiekcie. Złote medale wywalczyli Mackenzie Boyd-Clowes i Taylor Henrich.

 

 

źródła: informacja własna / Facebook / Twitter

 

Dodaj komentarz