You are currently viewing Skoczkowie na urlopie – jak spędzają wolne dni? (FOTO)

Skoczkowie na urlopie – jak spędzają wolne dni? (FOTO)

Zyla.Kot .Hilde fot.Martyna.Osuchowska - Skoczkowie na urlopie - jak spędzają wolne dni? (FOTO)Śnieg dawno stopniał, dookoła robi się zielono, słońce świeci coraz mocniej i wielu z nas marzy o wakacjach. Niestety do sezonu urlopowego daleko. Skoczkowie jednak mają ten przywilej, że na wakacyjne wyjazdy mogą wybrać się już wczesną wiosną. Jak korzystają z przerwy w startach i co porabiali od czasu finałowej rywalizacji w Planicy?

 

Niektórzy chyba nie wyobrażają sobie dnia bez nart, bo zmienili je na krótsze i poszli śmigać na stokach. Tak zrobił Anže Lanišek, który pochwalił się na Instagramie zjazdem w serbskich górach Kopaonik, czy Kevin Bickner szusujący w Park City.

 

Alone on slopes of #Kopaonik (SRB). Sam na smučiščih Kopaonika (SRB).

Post udostępniony przez Anze Lanisek (@anzelanisek)

 

First runs of the year were sunny and warm

Post udostępniony przez Kevin Bickner (@kevinbickner)

 

W góry wybrała się także znana para przyjaciół z Austrii. Zdobywca Kryształowej Kuli, Stefan Kraft i Michael Hayboeck, jak zwykle nierozłączni, spędzali czas w ośrodku narciarskim w Hochzillertal. Później, wraz z resztą kadry Heinza Kuttina świętowali zakończenie sezonu w Grossarltal. Tegoroczny zdobywca Kryształowej Kuli nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek - w niedzielę można było usłyszeć go w porannej audycji radia ORF.

 

For body and soul #jarskitag #sunnyday #zillertal #enjoy #givesyouwings

Post udostępniony przez kraftstefan (@kraftstefan)

 

tb to Jumpandreach ski-day ⛷☉ #skiing #hochzillertal #jumpandreach #expa #funday #fischersports

Post udostępniony przez hayböckmichael (@hayboeckmichael)

 

Kolega Krafta z austriackiej kadry, Gregor Schlierenzauer, też nie może narzekać na nudę.  Tuż po zakończeniu sezonu był gościem programu telewizyjnego "Stöckl". Zdążył wybrać się na krótką wycieczkę po Wiedniu, by już za chwile wystąpić w filmie dokumentalnym o samym sobie, o czym poinformował na Instastory. Nie minął nawet tydzień, ale 27-latek z Fulpmes wcale nie zamierza zwalniać tempa - w poniedziałek na jego oficjalnym profilu na Facebooku pojawiła się informacja, że w maju weźmie udział w biegu charytatywnym "Wings for Life World Run".

 

Na starcie innego biegu charytatywnego już w niedzielę pojawił się Piotr Żyła. 10 edycja wiślańskiego "Biegu po Nowe Życie" musiała się jednak rozpocząć bez skoczka. Uśmiechnięty 30-latek pojawił się na starcie, ale nie mógł wziąć udziału ze względu na pilny wyjazd do Krakowa. Fani jednak wykazali się refleksem i zdążyli zrobić sobie z medalistą mistrzostw świata kilka pamiątkowych "selfie".

 

Dla drugiej połowy naszego kadrowego duetu ze słynnego "Papryka Team", przerwa od skoków to czas na oddawanie się rajdowej pasji. W czasie weekendu Maciej Kot wziął udział w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce, gdzie kręcił efektowne "beczki".

 

Nie tylko Maciej jest fanem szybkich samochodów. Słoweniec Jurij Tepes miał wreszcie okazję pojawić się na torze kartingowym i usiąść za kierownicą gokarta. Wcześniej słoweńska kadra wzięła też udział w podziękowaniach dla koncernu Gorenje, który jest jej sponsorem.

 

S @hitridirkac je vedno zabavno

Post udostępniony przez Jurij Tepes (@tepesjurij)

 

Od sportu nie odpoczywali również Czesi. W Lomnicach nad Popelkou rywalizowali z czeską kadrą kombinatorów norweskich. I to wcale nie w skokach, a na... lodowisku. Ostatecznie ekipa Štursy, Vančury, Matury i Koudelki pokonała kombinatorów - mecz zakończył się wynikiem 17:15. Jak powiedział Jaroslav Šlimek, asystent trenera Schallerta, czescy skoczkowie co roku właśnie w ten sposób relaksują się po sezonie.

Aktywny sposób spędzenia wolnych posezonowych chwil wybrał także wyjątkowo agresywnie latający Słoweniec, Domen Prevc. 17-latek zaprezentował kolejny odważny skok... na cienką linę będącą elementem treningu skoczków narciarskich

 

One of my favourite things to do during "skijumping holidays"! #zavarovalnicatriglav #schooltime #warmspringday

Post udostępniony przez Future is bright, wear shades (@domen_prevc)

 

W narciarskim środowisku znaleźli się też tacy, którzy spędzają wolny czas w sposób bardziej przypominający odpoczynek. Norweg Tom Hilde wraz z nieobecnym tej zimy na skoczni Kennethem Gangnesem, wybrali się na kanaryjską wyspę Gran Canaria. Na swoim profilu na Instagramie reprezentant Kraju Wikingów zamieścił zdjęcie, które pokazuje, że Norwegowie świetnie bawią się korzystając z hiszpańskiego słońca.  

 

Trying to blend in! #norwegian #tourists #charter @astjernen

Post udostępniony przez Tom Hilde (@tomhilde)

Odpoczywa także - przede wszystkim od mediów społecznościowych - Kamil Stoch. Od zakończenia sezonu na jego profilach w mediach społecznościowych panuje wyjątkowa cisza. Niezależnie od sposobu spędzania urlopu wszystkim skoczkom życzymy, aby cieszyli się nim jak najdłużej, bo czas, w którym trzeba będzie znów założyć narty zbliża się nieubłaganie.

 

źródło: Instagram / Facebook

 

Dodaj komentarz