You are currently viewing Młodzież chce uratować skocznię w Harrachovie – podpisz petycję!
Skocznie w Harrachovie (fot. Stefan Piwowar)

Młodzież chce uratować skocznię w Harrachovie – podpisz petycję!

Harrachov Adidas.Arena .Certak S.Piwowar - Młodzież chce uratować skocznię w Harrachovie - podpisz petycję!

Czeski Harrachov od kilku lat nie organizuje już zawodów Pucharu Świata. Tamtejsza skocznia do lotów narciarskich zaczęła niszczeć, a perspektywa organizacji kolejnych konkursów na karkonoskim „mamucie” znacząco się oddaliła. Wszystko może się zmienić dzięki inicjatywie młodych pasjonatów, którzy wspólnie chcą zebrać pieniądze na wskrzeszenie Čertaka.

 

Organizatorzy kampanii „Na Mamuta!” tłumaczą cel swojej akcji na swojej stronie internetowej namamuta.wordpress.com. – Tym projektem chcemy uświadomić ludziom, że bez tej skoczni skoki narciarskie w Czechach odejdą w zapomnienie. W przyszłości planujemy we współpracy z Urzędem Miasta Harrachov różne kampanie i akcje fundraisingowe. W czerwcu 2017 w Harrachovie odbędzie się charytatywny bieg, zorganizowany wspólnie z naszym miastem partnerskim, Frenštátem pod Radhoštěm – zapowiadają.

W tej chwili inicjatywa jest na etapie promocji wewnątrz środowiska skokowego. – Pierwsza taka dyskusja odbyła się w szkole w Harrachovie z udziałem Ludvika Šablatury, odpowiedzialnego za oryginalny projekt „mamuta” i Josefa Slavíka, który przygotował już koncepcję przebudowy. Naszym celem jest zebrać do 2020 roku wystarczającą kwotę do wykonania modernizacji skoczni – piszą organizatorzy.

Pomysłodawczynią akcji jest 18-letnia Sabina Nguyenová, która w zeszłym roku z koncepcją przebudowy obiektu przystąpiła do programu „Hledá se LEADr”, przeznaczonego dla zaangażowanych społecznie młodych ludzi. – Walczymy o uratowanie „mamuta” od bankructwa. Myślę, że młode pokolenie może być siłą napędową, musi tylko rozbudzić w sobie zapał. Mam nadzieję, że uda nam się przekonać jak najwięcej ludzi, jak ważna jest ta skocznia – pisze Sabina.

W ekipie odpowiedzialnej za organizację akcji „Na Mamuta!” znaleźli się też uczniowie średnich szkół z różnych zakątków Czech: Vojtěch Helebrant, Michaela Kubíková, Jan Metelka i Kateřina Kohútová. W kampanię zaangażowali się także młodzi zawodnicy z Harrachova, w tym Petr Šablatura, wnuk Ludvika. W mediach społecznościowych akcja promowana jest hasztagiem #namamuta.

 

Podpisz petycję, wesprzyj Čerťák! 

Dodajmy, że Wy także możecie wyrazić poparcie dla inicjatywy związanej z ratowaniem niszczejącej skoczni w Harrachovie. Wystarczy, że podpiszecie internetową petycję z tym związaną. Znajdziecie ją pod adresem petice24.com/namamuta_petice >>> Wszystkich serdecznie do tego zachęcamy!

 

 

źródło: namamuta.wordpress.com / Facebook

 

Dodaj komentarz