You are currently viewing Adam Małysz nadal w czołówce najpopularniejszych polskich sportowców
Adam Małysz (fot. Julia Piątkowska)

Adam Małysz nadal w czołówce najpopularniejszych polskich sportowców

8H7A3672 - Adam Małysz nadal w czołówce najpopularniejszych polskich sportowcówOrzeł z Wisły, król Holmenkollen, najlepszy skoczek świata, to tylko niektóre z przydomków jakie nadano Adamowi Małyszowi. Nikomu nie trzeba chyba przypominać sukcesów zawodnika, który zaszczepił w rodakach miłość do skoków narciarskich. Mimo, że 39-latek nie jest już aktywnym narciarzem, nadal jest dla Polaków sportowym autorytetem.

 
DSC2407m - Adam Małysz nadal w czołówce najpopularniejszych polskich sportowców
Kamil Stoch (fot. Martyna Osuchowska / Behind the Sport)

Portal internetowy wirtualnemedia.pl przyjrzał się raportowi sporządzonemu przez firmę analityczną IRCenter, która opracowała zestawienie sportowych autorytetów Polaków. Okazuje się, że skoki narciarskie są w czołówce dyscyplin, z których sportowi idole się wywodzą. Adam Małysz, którego wskazało 4,6% respondentów, zajął w zestawieniu drugie miejsce, tuż za „fitness guru” – Ewą Chodakowską (6,8%). Kolejne lokaty zajęli: była zawodniczka karate i specjalistka od fitnessu, Anna Lewandowska (4,4%) oraz piłkarz Robert Lewandowski (4,0%). W czołowej szóstce znalazł się też kolejny skoczek narciarski, Kamil Stoch, którego jako największy autorytet traktuje 2,7% badanych. Tyle samo ankietowanych wskazało Justynę Kowalczyk uprawiającą biegi narciarskie.

adam malysz benefis kd 300x200 - Adam Małysz nadal w czołówce najpopularniejszych polskich sportowców
Adam Małysz (fot. Kata Deak)

Warto zaznaczyć, że Adam Małysz jest jedynym zawodnikiem w czołówce rankingu, który swojego koronnego sportu już nie uprawia. Według analiz, popularność Wiślanina nie spada od lat, niezależnie od jego działań. Obecnie, po sukcesach polskich skoczków, niewątpliwie wzrosła też popularność m.in. Macieja Kota, Piotra Żyły i Kamila Stocha - ten drugi jest bowiem obok Roberta Lewandowskiego, najczęściej wyszukiwanym sportowcem przez polskich internautów.

Należy wspomnieć, że sympatię do Adama Małysza fani wyrażali wielokrotnie także w różnego rodzaju plebiscytach. "Orzeł z Wisły" zajmował pierwszą lokatę w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski w 2001, 2002, 2003 i 2007 roku. Do tego dołożył statuetkę Superczempiona w 2011 roku, a także aż sześć "Wiktorów" przyznawanych przez Akademię Telewizyjną. Wiślanin triumfował w kategoriach: sportowiec roku (w latach 2001-2003), odkrycie telewizyjne (2001), zgarniał także nagrodę publiczności (w latach 2001-2002). Małysz, który obecnie sprawuje funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, może się również poszczycić wyróżnieniem dla Sportowca 25-lecia Wolnej Polski.

 

źródło: wirtualnemedia.pl, własne

 

Dodaj komentarz